Hlavní obsah
Foto: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Netradiční pokus Vladimíra Vidima o rekord v jízdě na vysokém kole podpoří handicapovanou Adélku

Sportovní akce Vladimíra Vidima pod hlavičkou jednoho z projektů Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nazvaného Sport pro charitu umožní splnit sen handicapované Adélce - cestu k moři. Od 21. července hodlá sportovec na svém netradičním dopravním prostředku pokořit hranici tisíc kilometrů za 48 hodin.

Foto: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
Netradiční pokus Vladimíra Vidima o rekord v jízdě na vysokém kole podpoří handicapovanou Adélku

Sportovní akce Vladimíra Vidima proběhne pod hlavičkou jednoho z projektů Výboru dobré vůle. Výbor dobré vůle Olgy Havlové se věnuje potřebným lidem a snaží se bourat bariéry a předsudky, které vůči nim panují ve společnosti. Hlavním cílem Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti.

V rámci projektu nazvaného Sport pro charitu mají sportovci možnost svým výkonem či finančním obnosem podpořit osoby se zdravotním postižením. Ti, kteří se do sportování pro charitu zapojují nebo přispívají na probíhající sbírky, pomáhají především získat prostředky na nákup invalidních vozíků a kompenzačních pomůcek pro lidi se zdravotním postižením a digitálních sluchadel pro neslyšící.

Cyklista Vladimír Vidim se rozhodl spojit svůj pokus o překonání vlastního rekordu v jízdě na vysokém kole s charitativní akcí na podporu handicapované Adélky.

V době od 21. července hodlá sportovec na svém netradičním dopravním prostředku pokořit hranici tisíc kilometrů za 48 hodin na čtyřicetikilometrovém okruhu vedoucím z Prahy 6 přes Roztoky, Kralupy a Veltrusy do Chlumce. Stávající rekord Vladimíra Vidima je 802 kilometry za 48 hodin.

Cyklista chce svou sportovní akcí upozornit na sbírku, jejímž účelem je zajistit finanční prostředky pro Adélku a umožnit jí vysněnou cestu k moři.

„Potkáte-li v červenci severovýchodně od Prahy člověka na kole našich pradědečků, stali jste se svědky nezvyklého pokusu o sportovní rekord. Tento pokus o rekord zároveň proběhne v souladu s filozofií sportování pro charitu,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. „Budeme rádi, pokud akce Vladimíra Vidima osloví i vás a bude vás motivovat k finanční podpoře probíhající sbírky pro Adélku či k zapojení do sportování pro charitu nějakým jiným způsobem,“ dodala M. Granja. 

Patnáctiletá Adélka, které bude výnos ze sbírky věnován, trpí od narození tělesným postižením, spinální muskulární atrofií. Je trvale odkázána na invalidní vozík a celodenní péči. Přes své pohybové omezení velice ráda cestuje a má mnoho koníčků. Pomocí YouTube si založila vlastní kanál, na který vkládá svá videa. Miluje moře, ke kterému by se chtěla jednou podívat a hlavně se v něm vykoupat. 

Sbírka pro handicapovanou Adélku probíhá již v těchto dnech a potrvá do 1. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků