Hlavní obsah
Vynikající stabilita přístroje umožňuje i zvedání těžkých pacientů. Foto: archiv nemocnice

Nemocnice ve Valašském Meziříčí pořídila speciální zvedák

Bezpečnější a pohodlnější je nyní pro zdravotníky Nemocnice Valašské Meziříčí manipulace s pacienty. Anesteziologicko-resuscitační oddělení získalo nový zvedák, který dokáže přemisťovat pacienty do hmotnosti 227 kilogramů. Investice přišla na čtvrt miliónu korun.

Vynikající stabilita přístroje umožňuje i zvedání těžkých pacientů. Foto: archiv nemocnice
Nemocnice ve Valašském Meziříčí pořídila speciální zvedák

„Maxi Move je zvedák určený pro osoby, které se buď nemohou samy podpírat, nebo které jsou zcela závislé na ošetřovatelském personálu. Zvedák zajišťuje optimální oporu klientů v nejrůznějších ošetřovatelských situacích,“ řekla hlavní sestra nemocnice Jana Pelikánová. Nové vybavení zdravotníci ocení také při nepředvídaných situacích v rámci celé nemocnice, a to například v případě, že pacient upadne. 

Zvedák je vybaven technologiemi, které zajišťují nejpohodlnější a nejbezpečnější přesuny - od samotného zvednutí pacienta až po jemné a citlivé nastavení jeho polohy v rámci lůžka. Výhodou je jeho flexibilita a stabilita, kdy zabraňuje rozhoupání pacienta během přesunu.

„Vynikající stabilita tak umožňuje zvedání těžkých pacientů. Zvedák má navíc zabudovanou váhu, takže rychle se na displeji v ovladači ukáže hmotnost daného pacienta,“ dodala Pelikánová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků