Hlavní obsah
Akce pořádaná je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti, prevenci úrazů a poskytování první pomoci. Foto: archiv nemocnice

Nemocnice Valašské Meziříčí učí žáky správnému chování ke zvířatům

Žáci valašskomeziříčských základních škol si užívají zábavnou a názornou výuku první pomoci i chování lidí ke zvířatům. Netradiční výuku přímo ve školách a školkách nabízejí zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí.

Akce pořádaná je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti, prevenci úrazů a poskytování první pomoci. Foto: archiv nemocnice
Nemocnice Valašské Meziříčí učí žáky správnému chování ke zvířatům

Výuka probíhá ve spolupráci se zkušenou canisterapeutkou Spolku Arnicanis, a to v rámci projektu Společně - Bezpečně. Cílem projektu, který probíhá již čtvrtým rokem, je zlepšit informovanost dětí ohledně první pomoci a předcházení úrazům.

Akce pořádaná Nemocnicí Valašské Meziříčí a Spolkem Arnicanis je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti i zdraví, prevenci úrazů a poskytování první pomoci u dětí ve věku zhruba od 6 do 10 let.

„Smyslem této akce je naučit děti předcházet zraněním, nebo také případné zranění ošetřit, pokud k němu přeci jen dojde. Speciální pozornost je přitom věnována chování ke zvířatům, neboť právě ta jsou pro děti velkým lákadlem i možným nebezpečím. Bohužel vlídná gesta ze strany dětí nemusí být pro zvíře vždy příjemná, a pak často dochází ke zbytečným poraněním,“ popisuje canisterapeutka Blanka Hašová, která stojí za zrodem projektu. 

Učitelkami a figurantkami během názorných ukázek jsou zdravotní sestřičky Nemocnice Valašské Meziříčí a také zkušená canisterapeutka Blanka Hašová se svou fenkou Aki. „V rámci kooperace se zvířaty se snažíme dětem vysvětlit především nutnost obezřetnosti a ohleduplnosti. Pokud jde o poskytování první pomoci, jednoduchou formou je učíme provádět základní úkony. To vše názorně a za přítomnosti psa, kterého děti přímo milují, takže nadšeně a rády spolupracují,“ doplnila Hašová s tím, že pro děti jsou připraveny i hravou formou vytvořené výukové materiály, pomocí kterých si získané informace mohou později znovu osvěžit. 

V uplynulých dubnových dnech proběhla výuka v rámci projektu Společně - Bezpečně v některých třídách valašskomeziříčské Základní škole Vyhlídka a už v úterý 2. května se zajímavé výukové lekce dočkají i další žáci této školy. V následujících měsících chce pak Nemocnice Valašské Meziříčí nabídnut praktické lekce první pomoci speciálně upravené pro děti i dalším základním školám ve Valašském Meziříčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků