Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Nemocnice Valašské Meziříčí modernizuje svůj lůžkový fond

Celkem 71 moderními elektricky polohovatelnými lůžky se může nově pochlubit Nemocnice Valašské Meziříčí. Celková investice do pořízení lůžek vyšla na 2,8 miliónu korun.

Foto: Lucie Drahošová
Nemocnice Valašské Meziříčí modernizuje svůj lůžkový fond

Oddělení anesteziologicko-resuscitační a multidisciplinární jednotka intenzivní péče dostaly konkrétně nová lůžka pro intenzívní péči s vážícím systémem a pro standardní oddělení chirurgie a rehabilitace byla pořízena lůžka akutní péče a dvě bariatrická lůžka.

„Nová moderní lůžka s matracemi představují pro pacienty zejména vyšší komfort a pohodlí. Starší postele již neodpovídaly standardním požadavkům. Modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Důležité je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová s tím, že obnova lůžkového fondu je velice důležitým bodem v oblasti zvyšování kvality péče Nemocnice Valašské Meziříčí.

„S obnovou všech lůžek jsme začali před třemi roky a skončit by měla v roce 2020, kdy se vymění zhruba 70 všech lůžek na interně, gynekologii a dětském oddělení,“ doplnila hlavní sestra. 

ARO je nyní nově vybaveno dvěma lůžky Multicare s laterálním náklonem a s aktívními antidekubitárními systémy. Jednotka intenzivní péče byla vybavena čtyřmi novými lůžky, dalších 46 šlo na chirurgii a zbývajících 19 slouží rehabilitačnímu oddělení.

„Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s vyšší hmotností až do 210 kilogramů i pro lidi s vyšší postavou. Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka,“ informoval referent zdravotnické techniky nemocnice Ing. Jaromír Petřík s tím, že mezi novými postelemi se objevily i dvě bariatrické, které slouží pacientům až do hmotnosti 320 kilogramů. Tyto jsou umístěny na chirurgickém oddělení. 

Důležitá je i kvalita matrací, které pacientům mohou zpříjemnit pobyt na lůžku. Díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se sníží riziko vzniku dekubitu (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů. Zdravotnický personál může bojovat proti dekubitům pravidelným polohováním pacientů, co nejlepší hygienou, výměnou lůžkovin a právě již zmiňovaným použitím kvalitních pasívních či aktívních antidekubitálních matrací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků