Hlavní obsah
Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů. Foto: Martin Šalek

Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů

Ředitel Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc ve středu 9. listopadu nařídil kontrolu jiné výdělečné činnosti lékařů. Statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny a personálního oddělení nemocnice se na počet lékařů s vedlejším úvazkem výrazně liší.

Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů. Foto: Martin Šalek
Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů

„Není možné, aby se vedení nemocnice dozvídalo z médií, že na Bulovce má 87 lékařů jinou výdělečnou činnost, zatímco naše vlastní statistiky hovoří pouze o 33 lékařích. To je nepřípustné, a proto jsme přistoupili k okamžité kontrole dalších úvazků lékařů,“ sdělil ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Na základě nesrovnalostí v uváděných počtech vedlejších lékařských úvazků a z důvodu aktualizace evidence ředitel Zajíc všechny vedlejší úvazky zrušil s platností k 30. listopadu s tím, že každý, kdo bude chtít vykonávat jinou výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, kterým je Fakultní nemocnice Na Bulovce, bude si moci o souhlas požádat znovu do termínu 14. listopadu. U těch, kteří dosud své vedlejší úvazky přiznávali, nevidí ředitel žádné problémy k jejich opětovnému schválení.

„Omlouvám se všem spolupracovníkům, kteří se chovali korektně a své vedlejší úvazky dosud přiznávali, že kvůli této drobné byrokratické obstrukci budou muset znovu o něj žádat. Věřím, že mě chápou, protože nevidím jiný způsob, jak situaci narovnat,“ dodal ředitel Zajíc.

Lékaři, kteří nejsou v nemocničních statistikách uvedeni s jinou výdělečnou činností, vyplní čestné prohlášení, kde svým podpisem potvrdí, že jinou výdělečnou činnost shodnou s předmětem činnosti svého zaměstnavatele nevykonávají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků