Hlavní obsah
šprtec Foto: Petr Kozák

Největší radost ze změn měli žďárští stolní hokejisté

Poslední kolo 2. ligy družstev přineslo velké věci a největší radost ze změn měli hráči Žďáru nad Sázavou, kteří k posledním soubojům letošní základní části soutěže vyráželi do Stochova.

šprtec Foto: Petr Kozák
Největší radost ze změn měli žďárští stolní hokejisté

Vítězem základní části 2. ligy družstev ve šprtci se totiž stal Žďár nad Sázavou. V boji o první pozici mezi několika týmy přeskočil v té době první Břeclav, která však už měla všechny svá utkání odehrána a tak v pátém kole soutěže další body získat nemohla.

Průběh 5. kola soutěže vypadal na papíře vcelku jednoduše. Ale právě soupeři ze Stochova a Mostu byli velkou výzvou, protože se v obou případech jednalo o dlouholeté účastníky 1. ligy družstev. Zvláště tým Mostu neskrýval své ambice, neboť ten byl účastníkem nejvyšší soutěže ještě v předchozí sezoně.

Již předem tak bylo jasné, že se bude jednat o těžké zápasy, kdy se hráči budou přetahovat o každý jednotlivý bod v souboji o první příčku ve 2. lize družstev.

Žďár nakonec především díky nejzkušenějšímu ze žďárských Martinovi Kučerovi uzmul všech šest bodů, které byly ve hře a přeskočil nejen Břeclav, ale i další týmy z první pětice nejlepších po základní části.

Důležité body přidali kromě Kučery také kapitán Bednář a jeho asistent Ludvíka. Díky týmovému výkonu, kde velmi cenné zkušenosti získali také mladí hráči Tomáš Kalina a Jaroslav Vocásek dopadlo vše neskutečným výsledkem.

V sezoně 2018 totiž Žďáru uteklo finále ligy o jednu pozici a pár bodů. Ale ještě pár let zpátky se tým BHL Žďár nad Sázavou pohyboval v suterénu soutěže a ani zdaleka nedokázal najít recept na nejlepší celky soutěže.

Letos, po mnoha letech se však stává sen realitou a BHL Žďár nad Sázavou si zahraje finále, které se bude konat 16. listopadu ve Žďáru nad Sázavou. Bude to boj!

Účast hráčů BHL Žďár nad Sázavou podpořilo ze svých grantů město Žďár nad Sázavou.

Další informace naleznete na webových stránkách: http://vysocina.billiardhockey.cz/ nebo na http://bhlteam.billiardhockey.cz/ případně na http://www.billiard-hockey.cz/

Tabulka po 5. kole:

1. BHL Žďár nad Sázavou 23 bodů
2. Gunners Břeclav „B“ 20 bodů
3. B.H.C. Dobrá 18 bodů
4. THE Orel Bohunice 18 bodů
5. TJ Sokol Stochov 17 bodů
6. BHK IQ Boskovice „B“ 14 bodů
7. B.H.C StarColor Most  13 bodů
8. Sokol Střelice 11 bodů
9. Dragons Modřice „B“ 10 bodů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků