Hlavní obsah
Cena pro nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi. Foto: Archiv Resort Kopřivná

Nejromantičtějším místem v Moravskoslezském kraji je krnovský Cvilín

Jeseníky zabodovaly v prvním ročníku soutěže o Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019. Nejromantičtějším místem zvolili hlasující poutní vrch Cvilín v Krnově, v kategorii nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi získal nejvíce hlasů Resort Kopřivná v Malé Morávce.

Cena pro nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi. Foto: Archiv Resort Kopřivná
Nejromantičtějším místem v Moravskoslezském kraji je krnovský Cvilín

Druhé místo za Nejlepší počin cestovního ruchu roku 2019 si odnesla rýmařovská Expozice textilní výroby Hedva Český Brokát. Na třetí příčce se umístil v kategorii nejromantičtější místo Uhlířský vrch u Bruntálu a třetí nejoblíbenější atraktivitou v Moravskoslezském kraji se stala Osoblažská úzkokolejka.

První ročník soutěže Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 byl vyhlášen v lednu a ceny se udělovaly v rámci veletrhu Dovolená v Ostravě. V pěti kategoriích se o tituly ucházely vybrané atraktivity i osobnosti z oblasti cestovního ruchu.

„Těší mě, že jsou vítězné atraktivity rozprostřené po celém kraji, od Jeseníků přes Ostravu až po Beskydy. Je skvělé, že v soutěži nezaostávají ani méně známá zařízení. Ty se totiž často objevují na druhých a třetích místech za vítěznými turistickými tahouny. To je z hlediska udržitelného cestovního ruchu pozitivní zpráva. Našim cílem je totiž návštěvníky nalákat i do méně exponovaných míst,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška, který nad soutěží převzal záštitu.

​Osobností cestovního ruchu se stal Lumír Plac, dlouholetý ředitel Hornického muzea Landek Park. V kategorii nejlepší počin cestovního ruchu si ocenění odnesla Stezka Valaška na Pustevnách. O osobnosti a počinu rozhodli odborníci z oblasti cestovního ruchu.

V dalších třech kategoriích rozhodovala veřejnost. „Chtěli jsme, aby výletníci volili srdcem a vítěze určili podle svých osobních zkušeností a pocitů. A tak se nejromantičtějším místem stal poutní vrch Cvilín v Krnově, v kategorii nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi zvítězil Resort Kopřivná v Malé Morávce a Dolní Vítkovice zabodovaly jako nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji roku 2019,“ dodal Jan Krkoška.

​„Vyhlášení soutěže vzbudilo značný zájem. Lidé se zkrátka o turisticky atraktivní místa zajímají, ví, kde k turistům přistupují vstřícně a s respektem. Naší snahou je, aby soutěž nejen zviditelnila dobře fungující projekty, ale byla také motivací pro další subjekty v cestovním ruchu zatraktivnit turistickou nabídku. Ti sice dnes v soutěži nefigurují, ale v dalším ročníku mohou být díky modernizaci svého zařízení či služeb nominováni,“ doplnil David Karčmář, ředitel Moravian-Silesian Tourism, která Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 pořádala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků