Hlavní obsah
Držitelé prvních tří míst ze soutěže o nejlepší houskový knedlík 2010 pohromadě Foto: Petr Skála

Nejlepší houskové knedlíky se vaří v Praze

První listopadové pondělí se v podvečer v pražském hotelu InterContinental rozhodovalo mezi více než tuctem kuchařů o nejlepší houskový knedlík. Ten pořadatelé označili pro čtvrtý ročník soutěže za perlu české kuchyně.

Držitelé prvních tří míst ze soutěže o nejlepší houskový knedlík 2010 pohromadě Foto: Petr Skála
Nejlepší houskové knedlíky se vaří v Praze

Odborná porota složená ze zástupců pořadatelských institucí, zájmových organizací a znalců české kuchyně neměla lehkou úlohu, neboť všichni účastníci soutěže z mnoha regionů se předvedli s tím nejlepším, co dovedou uvařit.  

Soutěž byla sice před lety založena s určitou  nadsázkou, ale její smysl  propagovat české jídlo, na které se v českých restauracích trochu zapomíná, dokonale plní. A jak soutěž  kuchařů dopadla a kde se vaří porotou vybraný nejlepší houskový knedlík?

Nutno přiznat, že v Praze a dokonce v restauracích hodně blízko od sebe. Dokonce, kdybychom si na mapě vykreslili kružnici mezi vyhodnocenými restauracemi, tak by se oceněné podniky vešly do poměrně malého kruhu o průměru dlouhém necelé tři kilometry.

Vítězem se stal Josef Sedlák, čtyřiadvacetiletý kuchař s šestiletou praxí z Hotelu Hoffmeister, před mladým učněm z hotelu InterContinental Tomášem Šafránkem a v pořadí třetí kuchařskou dvojicí tvořenou dvaatřicetiletým Michalem Čermákem a sedmačtyřicetiletým Jiřím Schwarzem z hotelu Crowne Plaza z pražské Podbaby.  

Paralelně s hlavní soutěží proběhlo  i kuchařské klání o nejlepší koprovou omáčku, o které rozhodovaly hlasy všech návštěvníků. S vyhodnocováním soutěžících kuchařů to sice letos bylo trochu složitejší, ale nakonec na podruhé se soutěžící dozvěděli, že nejlepší koprová omáčka se vaří v hotelu Dvořák v Táboře. Stříbrnou pozici získaly dvě ženy z kuchyně restaurace Lesní zátiší, kterou najdete u dálnice mezi Vejprnicemi a Plzní, a třetí pozici obsadil Jaroslav Zelenka, jehož kuchyně je v provozovně u dálnice na Říčansku (tento soutežící díky své 203 cm vysoké postavě byl mezi soutěžícími naprosto nepřehlédnutelný). 

Nebyla náhoda, že letošní soutěžení opět podporovala Agentura  CzechTourism a téměř všichni účastníci jsou členy Asociace hotelů a restaurací České republiky nebo obdobné národní asociace kuchařů a cukrářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků