Hlavní obsah
Poradkyně hejtmana Pardubického kraje Ludmila Navrátilová, primátorka Hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, hejtman PK Josef Bernard. Foto: Místo pro život

Nejlépe si žije Praha, Plzeňsko obhájilo bronz

Kulturní a společenské centrum, nejnižší nezaměstnanost, nejlepší zdravotní a sociální péče a vysoká úroveň vzdělávání a péče o děti. Nejen to jsou důvody, které dělají z hlavního města nejlepší Místo pro život letošního roku.

Poradkyně hejtmana Pardubického kraje Ludmila Navrátilová, primátorka Hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, hejtman PK Josef Bernard. Foto: Místo pro život
Nejlépe si žije Praha, Plzeňsko obhájilo bronz

Praha svoji pozici obhájila, na druhé místo se vyšvihl Pardubický kraj a bronz putuje na Plzeňsko. Na pomyslných stupních vítězů poprvé chybí Královéhradecký kraj.

Místo pro život je společensky přínosný srovnávací výzkum mapující kvalitu života obyvatel v regionech České republiky, který realizuje analytická agentura Datank.

Plzeňský kraj patří dlouhodobě k nejlepším místům pro život i díky velice dobré kvalitě výsledků skoro ve všech hodnocených oblastech. I v letošním roce se Plzeňsko stalo jedním z top tří krajů a obhájilo třetí příčku.

Svůj status si region zaslouží především díky kvalitním pracovním podmínkám a volnočasovým aktivitám. Lidé si zde hledají práci snadno, dlouhodobá nezaměstnanost klesá a platy patří k nadprůměrným v republice. Obyvatelé mají spoustu možností, kam vyrazit za kulturou a především za sportem.

Co se týče sportovních aktivit, je na tom Plzeňsko vůbec nejlépe v celé republice. Lidé na Plzeňsku jsou šetrní k okolnímu prostředí, produkují nejméně odpadu v republice.

Bohužel se to samé nedá říci o firmách, které naopak vyprodukují nadprůměrné množství podnikového odpadu. Největším problémem však stále zůstává infrastruktura. Až 17 procent lidí není připojených ke kanalizaci a silnic a dálnic je tu o 26 procent méně než jinde. V této oblasti zůstává region i nadále nejhorší v celé ČR.

„Provedeme si analýzu detailních výstupů ze soutěže a nadále pro nás budou tato data motivací, jak se zlepšovat. Chceme zkvalitňovat dopravní infrastrukturu a zásadně zvýšit počet obyvatel napojených na kanalizaci, toto jsou pro náš kraj zásadní priority,” uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků