Hlavní obsah
Slavnostní nástup před zahájením sportovního klání Foto: Slavoj Písek

Nejen Londýn – i Plzeň hostila v letošním roce olympiádu

Zapálení olympijského ohně, olympijský slib, který slavnostně složili všichni sportovci, olympijská hymna, přítomnost hasičů pro případ, že by se hořící pochodeň vymkla kontrole, skvělé sportovní výkony, radost z vítězství, medaile, diplomy a číše na přípitek a nakonec třikrát hromové hurá!

Slavnostní nástup před zahájením sportovního klání Foto: Slavoj Písek
Nejen Londýn – i Plzeň hostila v letošním roce olympiádu

Za touto výjimečnou sportovní událostí nemuseli jezdit do Londýna rodiče dětí z 90. mateřské školy v Plzni na Bolevci. Školka totiž vyhlásila na středu 20. června olympiádu vlastní.

Bezpečnost především

O to, že oheň bude po celou dobu konání školkové olympiády pod kontrolou, se postarali členové hasičského kroužku Floriánci při 90. MŠ pod vedením učitelky Mileny Šafaříkové.

Ani dusno a horko jim nezabránilo, aby v plné výstroji, v uniformách a helmách, předvedli špičkový výkon nejprve ve štafetě dvojic a následně při sehraném požárním útoku. Plechovky postavené do pyramidy neměly sebemenší šanci.

Za sportem na školní zahradu

Poté si děti oblékly vestičky s namalovanými symboly svých tříd: Ježci, Zajíci, Myšky, Ovečky, Berušky a Veverky se rozestavili do kruhu, poslechli si olympijskou hymnu, složili slavnostní olympijský slib a rozešli se ke sportovním stanovištím.

Běhali překážkový běh, házeli frisbee a míčem do koše, skákali do výšky i trojskok do dálky, a dokonce vrhali oštěpem do pískoviště. Sportovního klání se mohli zúčastnit dokonce i „absolventi“, tedy starší sourozenci současných žáků školky, kteří je přišli společně s rodiči podpořit. Tím se pro ně olympiáda stala zajímavou a sportovali se stejným zápalem, jako jejich mladší bráškové a sestřičky.

Slavnostní závěrečný ceremoniál

Po dokončení všech disciplín se malí sportovci opět sešli ve velkém kruhu pod hořící olympijskou pochodní. Paní moderátorka poděkovala všem za čestné klání a vynikající sportovní výkony.

Následoval okamžik vpravdě nejsladší. Paní učitelky rozdaly všem malým sportovcům diplomy s jejich jmény, číši na slavnostní přípitek (plnou bonbónů) a velké čokoládové medaile. Sportovkyně, která pochodeň na začátku zapálila, ji zase pod dohledem paní učitelky slavnostně uhasila mocným sfouknutím, po kterém následovalo trojí radostné hurá!

Akce byla výjimečná svým rozsahem – účastnilo se jí více než 150 dětí a 12 učitelek – i dokonale sladěnou a fungující organizací a časovým harmonogramem, který byl dodržen prakticky do minuty. Bylo vidět, že si celá školka dala s přípravami hodně práce. Děti měly na sobě vesty ušité z prostěradel, která před konáním akce přinesli do školky dobrovolníci. Na každé vestě byl namalován znak třídy a olympijské kruhy. Každá třída si nacvičila svůj bojový pokřik, který na začátku olympiády všechny třídy nadšeně předvedly.

V závěru mohla paní moderátorka spokojeně konstatovat, že prakticky nikdo z akce neodešel dřív (jak bývá bohužel často při dětských akademiích zvykem), všichni se zase sešli, aby společně přihlíželi uhašení pochodně, převzali své zasloužené diplomy, medaile a pohárky a zatleskali vítězům.

Na dětech i rodičích bylo vidět, že olympiáda se jim opravdu líbila. Hojnou účastí, výborně zorganizovaným celkovým průběhem, invencí, ale i svou náročností se jistě zařadí k nejúspěšnějším z akcí, které 90. MŠ pro své žáky každoročně pořádá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků