Hlavní obsah
Foto: cestazasnem.cz

Nejdelší cyklistický závod projede Mariánskými Lázněmi poslední červencový den

Mariánské Lázně se prostřednictvím hotelového řetězce OREA HOTELS & RESORTS zapojily do 3. ročníku Opel handy cyklo maratonu a staly se jedním ze čtyřiadvaceti průjezdních bodů po celé České republice.

Foto: cestazasnem.cz
Nejdelší cyklistický závod projede Mariánskými Lázněmi poslední červencový den

Závodníci budou městem projíždět 31. července od ranních do pozdních večerních hodin. Orea Spa Hotel Bohemia jako sponzor projektu poskytuje závodníkům občerstvení a možnost osprchování a odpočinku před odjezdem k dalším závěrečným průjezdním bodům.

Začátek závodu je naplánován na úterý 28. července s odjezdem z Václaváku a končí 1. srpna v Praze 6 na Ladronce. Opel handy cyklo maraton není klasický závod, organizátorům jde hlavně o šíření myšlenky sportu bez bariér a zbytečných předsudků. Jde o zábavu, nové zážitky, kamarádství. Heslem maratonu je: „Pokud jsme schopni fungovat jako tým v nejdelším cyklistickém závodě v České republice, co brání tomu, abychom jako tým fungovali i v běžném životě?“

Maraton je postaven jako štafeta osmi, čtyř nebo dvou členných týmů, kdy jednotliví členové týmu se na silnici střídají v jízdě non-stop. V každém týmu musí být minimálně jeden člověk s handicapem a každý člen týmu musí absolvovat minimálně 100 km na kole. Jednotlivé týmy pak dělají „patrona“ lidem, kteří jsou krátce po úrazu a s handicapem se teprve učí žít.

Ideální trasa je stanovena na 2222 km a časový limit pro její ujetí je 111 hodin. Všechny týmy musí projet čtyřiadvacet kontrolních bodů, jež tvoří rehabilitační ústavy, spinální jednotky a speciální centra. Trasu si však každý tým určuje sám, stejně jako taktiku střídání, produkci týmu, zásobování, stravu, odpočinek. Pouze 50 procent úspěchu tak tkví v dobré kondici a nasazení, zbývajících 50 procent závisí na taktice, navigaci a týmové spolupráci. Takže nezbývá než držet všem týmům palce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků