Hlavní obsah
Od cigarety začal hořet byt v prvním poschodí. Foto: HZS Zlínského kraje

Nedbalost při kouření cigarety vyšla na půl milionu

Škodu za půl milionu korun způsobil svou nedbalostí při kouření cigarety v úterý 10. září odpoledne v Kroměříži jeden ze dvou obyvatel bytu. Oběma zůstaly oči pro pláč, když od jeho cigarety začal hořet byt v prvním patře jedenáctipatrového domu.

Od cigarety začal hořet byt v prvním poschodí. Foto: HZS Zlínského kraje
Nedbalost při kouření cigarety vyšla na půl milionu

„Jednoho muže odvezli záchranáři do nemocnice k vyšetření, z domu hasiči evakuovali dvě nezraněné osoby,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Kojetín spolu s dobrovolnými hasiči z Kroměříže a Hulína zasahovali v úterý krátce po třetí hodině odpolední v Kroměříži v ulici Spáčilova u požáru bytu v prvním patře panelového domu.

„Hasiči požár lokalizovali a zlikvidovali během několika minut. Na místě se nacházel intoxikovaný muž, jemuž poskytli první pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ho převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Z domu byly evakuovány další dvě osoby, které zranění neutrpěly,“ dodala mluvčí.

„Vyšetřovatel hasičů šetřením zjistil, že příčinou požáru bylo nedbalostní jednání při kouření jednoho z obyvatel bytu. Škodu následně vyčíslil na půl milionu korun. Uchráněné hodnoty stanovil na jeden milion korun,“ dodala Lucie Javoříková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků