Hlavní obsah
Pepa Melen a Davide Mattioli Foto: Andrea Melenová

Návštěvníky poutě a oslavy Dne dětí v Novém Sedle bavil nejen italský zpěvák Davide Mattioli

Účastníky Novosedelské poutě bavil italský zpěvák Davide Mattioli a skvělou práci moderátora odvedl zpěvák a moderátor rádia Relax Pepa Melen.

Pepa Melen a Davide Mattioli Foto: Andrea Melenová
Návštěvníky poutě a oslavy Dne dětí v Novém Sedle bavil nejen italský zpěvák Davide Mattioli

Poslední květnový den byl v Novém Sedle ve znamení oslav Dne dětí a Novosedelské poutě. Sobotní sluníčko vystřídalo předchozí deštivé dny a po celý den se vydrželo dívat na rozzářené oči a úsměvy všech dětí, které se přišly pobavit.

Od jedenácti hodin patřila zábava právě dětem. Ty se učily skládat Večerníčkovu papírovou čepici, vyráběly škrabošky různých zvířátek, chodily na chůdách a při asistenci Boba a Bobka házely míčky do klobouku. Společně s dobrovolnými hasiči se stříkalo na cíl a s městskou policií si děti vyzkoušely střílení ze vzduchovky.

Ve 13 hodin zahájily program Novosedelské poutě děti ze Základní školy Nové Sedlo a Denního centra Žirafa. A tak se zpívalo, hrálo a tančilo a všem divákům se vystoupení dětí moc líbilo. Základní školu vystřídaly dětičky z Mateřské školy Nové Sedlo, které si získaly snad všechny přítomné. Zvláště taneční vystoupení Broučků a Berušek sledovali všichni s úsměvem na rtech, se slzami v očích a husí kůží po těle.

Velikým lákadlem pro děti byla pěna, kterou připravili místní dobrovolní hasiči, a ve které děti řádily, až na některých nezůstala nit suchá a od pěny byly od hlavy až po paty. Místo plánovaného kouzelníka přijela děti pobavit dvě krásná děvčata, která z balónků vyráběla zvířátka, kytičky a přítomné děti bavila balónkovou diskotékou a soutěžemi.

V 15 hodin starosta města Martin Loukota přivítal všechny přítomné a společně s moderátorem Pepou Melenem popřáli všem příjemnou zábavu. Program pokračoval dechovou hudbou Parohanka a od 16 hodin si většinu přítomných získal italský zpěvák Davide Mattioli.

Musím prozradit, že před zahájením koncertu měl obavu, zda se mu podaří vylákat diváky z pivního stanu před pódium. Nevěřil tomu a tak krátce před vystoupením dokonce došlo k uzavření malé sázky. Vyhrál zpěvák a moderátor Pepa Melen, protože ten už místní diváky přece jen trochu zná. Davide Mattioli nejen, že přilákal přítomné k pódiu, ale také je rozesmál, rozezpíval a roztančil. Ti ho na oplátku odměnili bouřlivým potleskem.

Profesionálního zpěváka vystřídali malí zpěváčkové, kteří o svou slávu bojovali v dětské pěvecké soutěži „Novosedelský slavíček“. Někteří se na soutěž pečlivě připravovali, jiní přišli bez přípravy přímo na pódium a všichni si vedli skvěle. Vítěze v jednotlivých kategoriích určili posluchači svým potleskem.

V kategorii starších, tj. od 8 let vyhrálo pěvecké duo Natálie Šándorová a Petra Kostáková. V kategorii mladších, tj do 8 let a zároveň absolutním vítězem soutěže se stal pětiletý Daniel Hůzl, který zazpíval písničku Dole v dole od skupiny Kabát. Došlo i na vyhlášení výsledků ankety „Sportovec, osobnost a akce roku 2013“.

Zbytek večera patřil oblíbené skupině Sympaťáci, dobrému jídlu, pití a skvělé medovině, kterou jsme se v přicházejícím chladném večeru zahřívali. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků