Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Nastávající maminky vyšetřují ve Valašském Meziříčí nové tokografy

Dva nové kardiotokografy mají k dispozici lékaři porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Přístroje za více než 365 tisíc korun doplnily počty stávajících kardiotokografů na porodním oddělení a celkově jich tak má nyní nemocnice k dispozici devět.

Foto: Lucie Drahošová
Nastávající maminky vyšetřují ve Valašském Meziříčí nové tokografy

Kardiotokografie je nejdůležitější metodou na včasné zjištění ohrožení plodu hypoxií, což je nedostatek kyslíku. Pomocí elektrod připevněných na břicho maminky snímá kardiotokograf elektrickou aktivitu dělohy a tepovou frekvenci plodu.

„Kardiotokografy používáme nejen na porodním sále, ale i při péči poskytované těhotným ženám v rámci prenatální poradny,“ přiblížila staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Bc. Andrea Dočkalová.

Vyšetření na kardiotokografu není bolestivé a nemá žádné vedlejší účinky ani na těhotnou ženu ani na miminko. Přístroj umožňuje provádět nejen externí monitorování plodu, ale volitelně též neinvazivní monitorování vitálních funkcí matky. Kardiotokograf snímá také vícečetné těhotenství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků