Hlavní obsah
Akce Regionální rady odborových svazů kraje Vysočina u zdárného konce! Foto: Dana Sládková

Následky srpnových povodní pomáhají napravit i firmy z Vysočiny

Je to již čtyři měsíce, co Liberecko postihla ničivá povodeň. Její následky budou lidé likvidovat ještě hodně dlouho. Pomáhají při tom rovněž firmy z Vysočiny.

Akce Regionální rady odborových svazů kraje Vysočina u zdárného konce! Foto: Dana Sládková
Následky srpnových povodní pomáhají napravit i firmy z Vysočiny

Jedním z postižených objektů je i Domov pro mentálně postižené osoby v Raspenavě, který při povodni přišel o kompletní zařízení svých kanceláří a technické zázemí ubytovacích prostor pro své klienty.

Regionální rada odborových svazů iniciovala akci na pomoc právě tomuto zařízení. Do akce se aktivně zapojily firmy - Kronospan Jihlava, který věnoval materiál na výrobu nábytku, Jitona Třebíč poskytla své výrobní prostředky a prostory, Hranipex Humpolec daroval olepovací hrany k výrobě potřebného nábytku.

Řada zaměstnanců Jitony v Třebíči pak ve svém volném čase a zcela zdarma tento nábytek vyrobila. Finální montážní práce provedla 26. a 27. listopadu skupina zaměstnanců Jitony a předseda ZO Kronospan Jihlava.

Souběžně s touto akcí proběhla i dobrovolná finanční sbírka mezi Základními organizacemi odborů a zaměstnanci některých firem. Svými dary přispělo 6 základních organizací: I&C Energo Třebíč, E.ON. Třebíč, Nápojová technika Chotěboř, Bosch Diesel I., Bosch Diesel II., OVD Jednota Havlíčkův Brod, kolektiv zaměstnanců Plesu Polná a rodina Riedlova z Jihlavy. Celková částka 32 000 Kč byla předána Domovu v Raspenavě.

Díky všem jmenovaným má Domov v Raspenavě ke své náročné práci opět potřebné podmínky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků