Hlavní obsah

Nadílka potěšila pacienty Dialýzy Šumperk

Úsměvy vykouzlila ve čtvrtek i v pátek pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Nadílka potěšila pacienty Dialýzy Šumperk

Po proběhlé ranní vizitě čekalo včera i dnes na 15 pacientů dialyzační směny překvapení v podobě perníčku s mikulášským motivem. Sladkou mikulášskou nadílku předali zdravotní sestry a lékaři osobně pacientům a popřáli jim pěkné prožití adventní doby. Tato drobná pozornost vyvolávala u pacientů Dialýzy Šumperk úsměv i potěšení.

„Mikulášská odměna je u nás tradicí a pacienti se na ni vždycky těší, protože jim zpestří jednotvárný dialyzační proces, na který pravidelně dochází. Adventní tradice mají kouzelnou moc a velmi blahodárně působí na psychiku našich klientů. Mnozí z nich, ačkoliv jsou už dospělí, se rádi vracejí do dětských let, aby si připomněli tento kouzelný čas,“ říká staniční sestra Dialýzy Šumperk Marcela Horníčková.

Dialýza Šumperk zajišťuje ve své spádové oblasti specializovanou zdravotnickou péči o pacienty s nefrologickým onemocněním. Pacientům se selháním ledvin nabízí hemodialyzační léčbu včetně hemodiafiltrace. Dle preference pacientů umožňuje také léčbu peritoneální dialýzou.

Všechny vhodné pacienty co nejdříve zařazuje do transplantačního programu, v některých případech mohou dostat novou ledvinu ještě před zahájením samotné dialýzy. Součástí střediska je nefrologická ambulance, ve které personál vyšetřuje a léčí pacienty s postižením ledvin nejrůznějšího původu. Nově má zařízení k dispozici také dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s vestavěnou váhou umožňující přesně určit stupeň převodnění pacienta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků