Hlavní obsah
Dražitelé Foto: Lenka Žáčková

Nadace Divoké husy opět pomáhala zdravotně znevýhodněným na trhu práce

V úterý 21. října se pod křídly Nadace Divoké husy a projektu Čtení pomáhá uskutečnila v hotelu Hilton Prague charitativní aukce Malovaných deštníků. Celá akce byla zahájena jedinečnou “deštníkovou módní přehlídkou“ a byla spojena s “Garage Sale“ (bleší trh).

Dražitelé Foto: Lenka Žáčková
Nadace Divoké husy opět pomáhala zdravotně znevýhodněným na trhu práce

Nebývalý úspěch měl bleší trh, který byl vytvořen jako sbírka personálu pražských hotelů Hilton, kam byl také věnován funkční vyřazený inventář ze zmíněných hotelů. V roli licitátora se opětovně osvědčil moderátor Karel Voříšek, který přítomné dražitele neustále vybízel k aktivitě. Díky němu se vydražená částka vyšplhala na neuvěřitelných 79 200 Kč. 

Voříškova sestra přinesla do aukce deštníky, které vznikly v rodinné dílně s jejími dětmi Janinkou a Štefanem. Aukci přišly podpořit i známé osobnosti z českého šoubyznysu, mezi kterými tradičně nechyběla Petra Špindlerová, Štěpánka Duchková, Klára Doležalová, Kamila Moučková, Renata Drössler, Simona Postlerová, Zlatka Bartošková, Jana Rychterová či Tomáš Valík.

Mezi umělecky nejzajímavější patřil deštník s portréty Bohumila Hrabala Jitky Kopejtkové, fotografky a umělkyně zabývající se streetartem a koláží, která svou tvůrčí činnost zaměřuje na autentické zachycení strhaných plakátů na oficiálních i neoficiálních plakátovacích plochách v ulicích měst. Pán, který deštník vydražil, možná ještě ani netuší, jak cenné dílo získal.

Výtěžek z této podzimní akce byl věnován Nadaci Divoké husy, která díky němu mohla podpořit činnost chráněné dílny organizace Tulipan, kde je v současné době zaměstnáno 55 lidí se zdravotním znevýhodněním. 

Nadace Divoké husy působí v České republice od roku 1997 a za tuto dobu rozdělila více než 300 miliónů korun. Její činnost je zaměřená na nestátní neziskové organizace, které pečují o osoby v sociální a zdravotní nouzi. Způsob podpory je naprosto jedinečný v tom, že Nadace Divoké husy zdvojnásobuje výtěžky benefičních akcí. Motivuje tedy žadatele k tomu, aby uspořádali benefiční akci - její výtěžek pak Divoké husy zdvojnásobí.

Oba pražské hotely Hilton organizují každoročně mnoho charitativních akcí a podporují tak hned několik neziskových organizací. Díky těmto aktivitám mohly v roce 2013 hotely Hilton Prague a Hilton Prague Old Town rozdělit mezi nadace více než 500 000 Kč. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků