Hlavní obsah
Kruhový objezd v Náchodě U Slávie čeká zítra zatěžkávací zkouška. Značky a zátarasy jsou připravené už dnes večer. Foto: Jiří Horák videovize.info

Náchod čekají o víkendu dopravní komplikace, největší v sobotu

Město před polskými hranicemi na mezinárodní silnici E67 čekají o víkendu velké dopravní komplikace. Největší už zítra dopoledne kdy přes Náchod běžně projíždí obrovské množství automobilů. Situaci ale tentokrát výrazně zkomplikuje výměna živičného krytu v prostoru kruhového objezdu U Slávie.

Kruhový objezd v Náchodě U Slávie čeká zítra zatěžkávací zkouška. Značky a zátarasy jsou připravené už dnes večer. Foto: Jiří Horák videovize.info
Náchod čekají o víkendu dopravní komplikace, největší v sobotu

Zhoršení dopravní situace začalo už v pátek 10. prosince za soumraku, kdy pracovníci dodavatelské firmy skládali z přepravníku za plného provozu obrovský stroj na frézování starého asfaltu.

Komplikace může paradoxně odvrátit vánice

"Pokud nepřijde mráz nebo velké přívaly sněhu, rekonstrukce křižovatky se uskuteční," potvrdila tisková mluvčí radnice Nina Adlof.

Dodala, že se vedení města naštěstí úspěšně pokusilo odvrátit původní záměr dodavatele začít s frézováním už v pátek. "Zavřít kruhový objezd v pátek? To by byla naprostá katastrofa," doplnil místostarosta Tomáš Šubert.

Rekonstrukce se musí uskutečnit velmi rychle. Původní plány pracovat v průběhu dvou víkendů zhatilo minulý týden počasí - i uprostřed města se tvořily hluboké sněhové jazyky.

Dopoledne frézovat, odpoledne asfaltovat

V sobotu bude opravena první část kruhového objezdu, v neděli druhá. Vždy dopoledne fréza odstraní starý asfalt a odpoledne bude položen nový.

Dopravu budou v průběhu dne řídit pracovníci dodavatelské firmy, kteří by na rozdíl od semaforů měli reagovat na aktuální dopravní situaci. Semafory jejich práci převezmou pouze v noci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků