Hlavní obsah
Příprava oděvů na Psí den s Prahou 13 Foto: Petr Mráček

Na zkoušku oděvů na Psí den s Prahou 13 dorazila i Helena Zeťová

Ve čtvrtek se v radlickém obchodu Rebel Dog nabízejícím netradiční psí potřeby uskutečnila zkouška oblečení na Psí den s Prahou 13, který proběhne 9. září. Cílem akce je poskytnout finanční pomoc psům v nouzi a najít jim nový domov. Do obchodu přišla Helena Zeťová se svým Jack Russell teriérem Beníkem.

Příprava oděvů na Psí den s Prahou 13 Foto: Petr Mráček
Na zkoušku oděvů na Psí den s Prahou 13 dorazila i Helena Zeťová

Zeťová má dva psy, ale jeden zůstal doma. Beník má kvůli těžké nemoci amputovanou jednu nohu. „Oba jsou teriéři, takže jim hračka vydrží někdy jenom minutu. Pro jistotu mám doma vždy rezervu, nejen hračky, ale i vodítka a obojky. Samozřejmě vybírám takové, které něco vydrží. Psi pro mě znamenají opravdu moc, nemám děti, a tak to jsou moje lásky,” řekla Zeťová, která dlouhodobě žije v Řecku.

„Řeším tam kromě mých i spoustu dalších pejsků. Dávám jim vodu i jídlo, někdy nalezence odnesu na veterinu. Je fajn, když jim lidé pomáhají, ať už krmením, hračkami nebo penězi. Jsem ráda, že jsem našla chvilinku na tuto přehlídku. Mám teď hodně práce s dokončením CD, které vyjde 7. listopadu na moje narozeniny, takže předpokládám, že se to tentokrát bude slavit, vzhledem k tomu, že desku slibuji fanouškům již 9 let. A jaká hudba zazní...? Moje, snad se bude líbit,“ sdělila.

Richard Tesařík přivedl svého Cotton de Tuelar Ašona přezdívaného Mulisák II., zatímco Tereza Fajksová měla za parťáka Scoobyho, postiženého voříška, který je nyní v dočasné péči. Prohlédli si všemožné „vychytávky“, které je možné svým chlupatým mazlíčkům pořídit, a vyzkoušeli fešácké modely. A opravdu bylo z čeho vybírat. Postupně se všichni modelové předvedli ve slušivých oblečcích, hřejivých a chladivých vestách, nechali si nasadit různobarevné obojky i vodítka, psí brýle a psí kluci měli k dispozici dokonce i psí milenku.

Miss Earth 2012 Fajksová má jako modelka práci po celém světě. Před pár dny se vrátila z Hamburku a hned odjíždí do Rakouska. Svého psa má jako dítě a parťáka a chce pro něj vše nejlepší. I proto mu ráda vaří, ale baští jen dietní jídla, stejně jak její rodina. Na přehlídce jí byl „přidělen“ postižený Scooby, který byl nalezen ochrnutý na zadní nožičky a nyní ho v dočasné péči pomalinku uzdravují. Sama věří, že v září na Psím dnu s Prahou 13 již bude mít svůj domov.

Fajksová se pro psy dovede obětovat, a jak může, tak jim pomáhá. „U nás doma dostává nejvíc dárků pejsek, vždy ho potěší nějaký masový pamlsek. Protože pejskové nemají dlouhý život, snažím se jim ho obohatit.“ řekla.

Tesařík nejvíc ocenil velký výběr módních doplňků, které většinou vybírá manželka. „Pro nás je kvalitní krmivo základ, snažíme se vybírat značky s vysokým podílem masa a tady jich mají hned několik. S ohledem na moje povolání, je ten náš taky tak trochu rockovej pejsek a rebel, pár výstřelků musí doma mít,“ řekl.

Výtěžek z tomboly a prodeje zboží poputuje do vybraných psích útulků, které se psího dne aktivně zúčastní i se svými čtyřnohými obyvateli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků