Hlavní obsah
Foto: Tomáš Brázda

Na vyhlášené ples za Hanákama do Tovačova

„Chestáte se na ples?“ „Máte chuť užit si u nás na Hané dobró zábavu, jak se patři?“ „Vedéte se za Hanákama do Tovačova.“

Foto: Tomáš Brázda
Na vyhlášené ples za Hanákama do Tovačova

Členové hanáckého spolku Hatě Tovačov chystají na sobotu 2. února vyhlášený, na tovačovsku oblíbený 23. Hanácké bál. Hosté bálu si mohou přijít zatančit do sportovní haly v Tovačově již od 19.30 hodin. K dobré zábavě určitě přispěje oblíbená hudební skupina Syrinx a krojovaná dechová kapela Věrovanka.

Tovačovští Hanáci vítají tradičně hosty bálu štamprličkou slivovičky a hanáckým koláčkem. Již od podzimu připravují nové taneční programy v krásných hanáckých krojích. Zahájení bálu si nenechají ujít ani děti z tanečního kroužku Hanáček.  Společné vystoupení dětí a dospělých tanečníků v krojích vždy diváky potěší. Stejnou pozornost pořadatelé věnují i přípravě originálního půlnočního překvapení.

Na Hanáckém bále v Tovačově nechybí bohatá tombola, kde najdou přítomní i lakávé dárky štědrých sponzorů, obvyklé občerstvení a v posledních letech oblíbený fotokoutek.

Hanácké bál není jedinou folklorní akcí v Tovačově. V neděli 24. března v 15 hodin se např. v tovačovské sportovní hale potkají na své soutěžní přehlídce Tovačovské fěrtóšek dětské hanácké soubory.

U dětí a jejich rodičů je oblíbená také jarní akce Vynášení Moreny. S ostatními spolky nejen z Tovačova se chtějí Hanáci letos poprvé potkat při soutěži ve vaření guláše. V posledních letech překvapil členy spolku Hatě zájem o sousedské posezení s muzikou. A v parku v ulici Jiráskové plánují letos také Kacení máje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků