Hlavní obsah
Běžec na lyžích Lukáš Bauer se loni na Valašsku zúčastnil minitriatlonu VALACHY MAN. Ten bude rovněž součástí VALACHY TOUR. Foto: archiv Resortu Valachy

Na Valašsku vzniká nový seriál závodů - Valachy Tour

Na Valašsku vzniká nová sportovní tradice. Letos poprvé se tu uskuteční Valachy Tour - seriál čtyř závodů pro veřejnost, ojedinělý tím, že spojuje různé disciplíny vytrvalostního charakteru do společného celkového hodnocení.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer se loni na Valašsku zúčastnil minitriatlonu VALACHY MAN. Ten bude rovněž součástí VALACHY TOUR. Foto: archiv Resortu Valachy
Na Valašsku vzniká nový seriál závodů - Valachy Tour

Jednotlivé závody situované do členitého terénu CHKO Beskydy u česko-slovenské hranice ve Zlínském kraji svou účastí podpoří také známí profesionální sportovci. Svou účast potvrdila i jedna z největších hvězd současného českého sportu, držitel olympijského zlata v horské cyklistice z roku 2012 Jaroslav Kulhavý.

„Myšlenka vytvořit seriál závodů vnikla v reakci na rostoucí zájem o minitriatlon, který pořádáme již čtyři roky, z toho poslední dva pod názvem Valachy Man. Loňského ročníku se účastnily již čtyři stovky závodníků, což nás přivedlo na nápad nabídnout lidem více závodů i v jiných ročních obdobích a ve více disciplínách. Vedle minitriatlonu tak seriál tvoří ještě závod na kole, běžecký závod a duatlon, jímž seriál 28. dubna odstartujeme. V budoucnu možná přidáme ještě lyžařské disciplíny,“ uvedl prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Pořádajícímu Resortu Valachy, který provozuje tři hotely s relaxačními centry a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, se díky silným partnerům podařilo zajistit nejen atraktivní ceny pro nejlepší závodníky, ale i účast předních českých sportovců. „Možnost změřit síly s profesionály je pro závodníky velmi lákavá. Loňský Valachy Man byl například atraktivní tím, že se ho účastnili běžec na lyžích Lukáš Bauer a triatlet Petr Vabroušek. Ti přislíbili účast i letos. Atraktivní hosty plánujeme také pro další závody,“ dodal Vladimír Sušil.

Úvodní závod Valachy Duatlon svou účastí podpoří další úspěšný triatlet a olympionik, Jan Čelůstka. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý se zúčastní závodu Bike Valachy 13. července.

Závodníci mohou při Valachy Tour získat řadu atraktivních cen v úhrnné hodnotě 750 tisíc korun. Vítězové jednotlivých závodů obdrží prize money (finanční odměny) v celkové výši 85 tisíc korun a elektroniku. Vítězové celé série pak získají horská kola značky Specialized v hodnotě 240 tisíc korun či wellness pobyty v Resortu Valachy.

Výsledky jednotlivých závodů se díky bodovému systému započítávají do celkového hodnocení bez ohledu na to, kolik závodů sportovci absolvují. Čím více akcí se ale zúčastní, tím větší mají šanci na umístění. Minimální limit účasti na závodech není stanoven.

V rámci každé akce se uskuteční také závody pro děti na kratších a lehčích tratích. Ty se do seriálu nezahrnují, budou vyhodnocovány jednotlivě. Připraven bude i další doprovodný program.

Sportovci se mohou k závodům registrovat prostřednictvím webu www.valachytour.cz.

Seznam závodů VALACHY TOUR:

- 28. 4. – VALACHY DUATLON (běh, kolo)

- 13. 7. – BIKE VALACHY (kolo)

- 9. 8. – VALACHY MAN (plavání, kolo, běh)

- 26. 10. – BĚHEJ VALACHY (běh)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků