Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Haluška

Na přechodu pro chodce srazil ženu automobil, chodkyně střet nepřežila

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v pondělí ráno u dvou dopravních nehod, při nichž se osobní automobily střetly se třemi chodci. Jedna z postižených zraněním podlehla.

Ilustrační foto Foto: Milan Haluška
Na přechodu pro chodce srazil ženu automobil, chodkyně střet nepřežila

Kolem sedmé hodiny byli záchranáři voláni poprvé, a to na Karvinsko do obce Petřvald, kde byla nahlášena sražená pětasedmdesátiletá žena. "Postižená byla ihned po nehodě v bezvědomí a její životní funkce selhaly. První pomoc zahájil náhodně okolo projíždějící lékař. Ten zahájil resuscitaci. V rozšířených pokusech o záchranu pokračovala rovněž posádka ZZS. Ani za podpory přístrojové techniky a léků se však nepodařilo obnovit krevní oběh pacientky. Lékař ZZS tak musel nakonec konstatovat její smrt. Žena na místě podlehla poraněním hlavy a mozku," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Nehodu zavinil pětadvacetiletý řidič osobního vozidla Seat Ibiza, který jel ve směru od Ostravy na Orlovou. Na vyznačeném přechodu, poblíž křižovatky Ostravská a Porubská pravděpodobně přehlédl chodkyni a srazil ji. "Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. U zemřelé ženy bude nařízena soudní pitva. Příčina a zavinění jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Před sedmou hodinou došlo ke zranění také v Opavě, kde se na Olomoucké ulici střetl osobní automobil s dvěma chodci. Na místo ihned vyjeli pozemní posádky z nedalekého stanoviště. "Pětapadesátiletý muž utrpěl poranění hrudníku a dolní končetiny středně závažného charakteru. Po poskytnutí první lékařské pomoci záchranáři byl předán na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě," informoval Humpl.

Osmašedesátiletá žena však byla zraněna těžce. "Zasahující lékař u ní zjistil poranění hlavy a dolní končetiny, nevyloučil poranění pánve. Nejprve byla přepravena na chirurgii opavské nemocnice, později na traumatologické centrum Fakultní nemocnice Ostrava," dodal Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků