Hlavní obsah
Distribuce ochranných pomůcek v Českých Budějovicích Foto: ilustrační foto ADRA Česká republika

Na pomoc lidem ohroženým koronavirem vybrala ADRA přes 2 miliony korun

V rámci veřejné sbírky na pomoc osamělým seniorům a lidem, kteří se kvůli šíření koronaviru a onemocnění covid-19 ocitli v izolaci, vybrala humanitární organizace ADRA již přes 2 miliony korun. Další částkou ve výši téměř 1,5 milionu korun přispěje i společnost Amazon.

Distribuce ochranných pomůcek v Českých Budějovicích Foto: ilustrační foto ADRA Česká republika
Na pomoc lidem ohroženým koronavirem vybrala ADRA přes 2 miliony korun

ADRA je díky těmto prostředkům připravena se do pomoci potřebným zapojovat dlouhodobě. Zatím se jí podařilo distribuovat 42 000 roušek a uskutečnit 1 900 nákupů.

Na pomoc lidem, kteří nemají přirozenou síť sociálních kontaktů ze strany rodiny, sousedů či známých, vypsala organizace ADRA v návaznosti na vyhlášení krizového stavu dne 11. března veřejnou sbírku. Dárci od té doby přispěli částkou vyšší než dva miliony korun.

„Ve společnosti vnímáme velikou solidaritu a ochotu pomoci. Obracejí se na nás jak zájemci o dobrovolnictví, tak lidé ochotni přispět, ale i firmy, které přicházejí s kreativními iniciativami a zapojují se skrze materiální dary. Je to velice pozitivní signál, že česká společnost umí v době krize táhnout za jeden provaz,” uvedl ředitel organizace ADRA Česká republika Radomír Špinka.

Někteří firemní dárci se rovněž rozhodli podpořit činnost organizace ADRA finančním příspěvkem. Firma Amazon např. na pomoc při mimořádných událostech věnuje dar ve výši 1 485 000 korun.

„Jsme si plně vědomi negativního dopadu, který pandemie na společnost má. Jako zaměstnavatel a investor chceme v těchto složitých časech podpořit místní komunity z okolí našich logistických center,“ řekla Blanka Fijołek, CEE PR & Community manažerka Amazonu.

Proškolení dobrovolníci 

V reakci na koronavirovou krizi se organizace ADRA rozhodla využít své proškolené dobrovolníky k pomoci druhým. Pod vedením koordinátorů a na základě poptávky od sociálních odborů i jednotlivců jsou dobrovolníci propojováni s potřebnými seniory a zajišťují jim bezkontaktně nákup potravin, léků a roznos ochranných pomůcek.

Z 2 700 dobrovolníků, kteří běžně docházejí za osamělými a nemocnými do domovů pro seniory, hospiců, nemocnic a dětských domovů, se jich do pomoci zapojilo 577. Další dobrovolníci se přihlásili i z řad veřejnosti. Celkově se pod hlavičkou humanitární organizace ADRA zapojilo 1 128 lidí z celé republiky.

V období od 16. března do 28. dubna se dobrovolníkům organizace ADRA podařilo distribuovat přes 42 000 roušek a zajistit téměř 1 900 nákupů jak jednotlivcům, tak do sociálních a zdravotních zařízení, se kterými ADRA již dlouhodobě spolupracuje. V mnoha městech se dobrovolnická centra stala partnerem místních samospráv při distribuci roušek i nákupů, např. v Českých Budějovicích, Klatovech, Frýdku-Místku, Turnově či v Karviné.

Humanitární organizace ADRA

ADRA Česká republika je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA, které působí ve více než 130 zemích světa. Poskytuje okamžitou humanitární pomoc v zahraničí i České republice při mimořádných událostech (povodně, hurikány, válečné konflikty apod).

V České republice byla ADRA založena v roce 1992. V současnosti ADRA ČR koordinuje 15 dobrovolnických center s více než 2 700 dobrovolníky, kteří se zaměřují na pomoc seniorům, dětem a zdravotně postiženým v Čechách a na Moravě. Docházejí za nimi do nemocnic, domovů pro seniory, dětských domovů a věnují jim svůj čas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků