Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Na plzeňské "trojce" začala druhá Plzeňská senior akademie

Městský obvod Plzeň 3 navázal na úspěšnou spolupráci s Městskou policií Plzeň a 11. února zahájil pro své seniory podruhé projekt Plzeňská senior akademie.

Foto: Miroslav Knotek
Na plzeňské "trojce" začala druhá Plzeňská senior akademie

„Vzdělávací program v rámci prevence kriminality pro naše seniory je utvořen ze sedmi přednáškových bloků a v každém z nich je detailně popsáno konkrétní téma. Senioři se seznámí s prací Městské policie Plzeň, dozvědí se o nebezpečí prodejních akcí i o domácím násilí, uvidí kriminalistiku v praxi nebo získají informace, jak se bezpečně pohybovat v silniční dopravě či jak zvládat mimořádné událostí,“ vypočítává některá z témat David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3, který společně se starostou Radislavem Neubauerem a zástupci Městské policie Plzeň akademii zahájil.

Přednášky doplní exkurze v operačním středisku Městské policie Plzeň, v Útulku pro zvířata v nouzi nebo Hasičské stanici Plzeň.

Do druhého kola akademie se přihlásily téměř čtyři desítky seniorů z třetího plzeňského obvodu. Všechny přednášky i exkurze jsou pro ně zcela zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků