Hlavní obsah
Foto: PČR Nový Jičín

Na Novojíčínsku kosila smrt na silnicích letos už po deváté

Je mu devatenáct let. V září získal řidičské oprávnění, za 14 dní nedal přednost v jízdě a způsobil dopravní nehodu. V pondělí v noci nezvládl u Bordovic řízení a narazil s plně obsazeným vozem do sloupu. Tři lidé byli zraněni, spolujezdec zahynul.

Foto: PČR Nový Jičín
Na Novojíčínsku kosila smrt na silnicích letos už po deváté

"Mladý muž projížděl  Bordovicemi. Na přehledném úseku při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vůz dostal smyk a narazil do sloupu elektrického vedení," uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

„Osmnáctiletý mladík byl v okamžiku příjezdu zdravotníků v bezvědomí, lékař u něj zjistil zástavu dechu i srdeční činnosti. Byla zahájena resuscitace, pacient však utrpěl smrtelná poranění, kterým na místě podlehl," popsal tragédii mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že řidič utrpěl lehčí zranění hlavy.

Patnáctiletá spolujezdkyně, která seděla na zadním sedadle, musela být z havarovaného vozidla vyprošťována. Má zranění pánve a dolních končetin. Poslední pasažérka, o rok starší dívka, vyšla z nehody bez zranění. Všichni byli převezeni na chirurgickou ambulanci novojičínské nemocnice.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní, vůz policisté zajistili pro znalecké zkoumání.  Okolnosti i průběh dopravní nehody vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty.

Osmnáctiletý spolujezdec se stal devátou obětí letošních dopravních nehod na Novojičínsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků