Hlavní obsah
Na mníšeckém zámku ve sklepení v peklíčku. Foto: Anna Čelouchová

Na mníšeckém zámku se otevře Kniha hříchů i Nebeská brána

Nebem i peklem se projdete ve sklepech zámku Mníšku pod Brdy, když jej společně se svými dětmi navštívíte v neděli 30. listopadu, kdy se koná mikulášská nadílka. Potkáte čerty a anděly a jistě přijde i Mikuláš. Bude nadělovat sladké laskominy?

Na mníšeckém zámku ve sklepení v peklíčku. Foto: Anna Čelouchová
Na mníšeckém zámku se otevře Kniha hříchů i Nebeská brána

Jestlipak byly naše děti po celý rok hodné? Nezlobily, pilně se učily, pomáhaly a vůbec konaly dobré skutky? To všechno můžeme zjistit ke konci roku z poznámek v pekelné Knize hříchů, ve které má zápis každý z nás. Někomu stačí jedna stránka, někdo jich ale potřebuje mnohem víc.

Děti, to jsou ještě čisté duše a poznámky pod jejich jmény budou určitě zcela kratičké. Přijďte se o tom přesvědčit. Kniha hříchů se objeví ve sklepě zámku Mníšku pod Brdy v neděli 30. listopadu, spolu s čerty a anděly. V tento den se do tajemných místností mníšeckého sklepení přestěhuje peklo i nebe se všemi jeho obyvateli a na řadu přijde i Mikulášská nadílka.

Umíte, děti, nějakou básničku, písničku nebo přímo vánoční koledu? To si alespoň kratičkou připravte, abyste si nějakou odměnu u Mikuláše vysloužily. A třeba ji budou chtít slyšet i čertíci, se kterými vás čeká velká zábava. Potkáte jich plno, Kleofáše, Belzebuba, Barnabáše, Balabáše i čertíka Bertíka.

Budou sice toužit po vaší duši, ale něco za něco. Jsou to čerti velmi hraví a rádi hledají kamarády, kteří si s nimi sednou třeba ke kartám nebo ke kostkám a zahrají si také. Nebojte se tedy - a když se připojíte ke hře, určitě o duši nepřijdete. U koho by i tak malinké obavy a strach přetrvaly, toho ochrání nebeští andělé.

Přece jen tu nemůžeme nechat čerty pobývat jen tak bez dozoru! Andělé přiletěli, aby dohlídli na rohaté zástupce pekla, kteří by snad chtěli děti trochu postrašit, a zejména na Lucifera. Vládce pekel má nejdelší rohy a největší moc ze všech čertů. Umí spoustu čar a kouzel, ale v přítomnosti andělů a v sousedství nebe se nemusíme bát ani jeho.

Maminky a tatínkové, pokud budete chtít dětem připravit velký nebo i jen malý balíček plný laskomin, který si v nebi vyslouží, zabalte jej, opatřete jmenovkou a doneste do zámku. Přiložit můžete i zápis do knihy hříchů, který Mikuláši a čertům prozradí, zda byla dítka hodná nebo trošku zlobila. 

Zámek Mníšek pod Brdy má kromě pondělí otevřeno denně až do 19. prosince. Nabízí dvě návštěvnické trasy přeplněné nábytkem a exponáty a mimo to navíc každý víkend speciální prohlídky pro rodiny s dětmi. Na nich se vypráví tak, aby se dětem na zámku líbilo, aby je to bavilo a odnesly si pěkný zážitek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků