Hlavní obsah
Zbrojnice požární stanice v Mikulově. Foto: Dana Smrčková

Na Mikulovsku letos potřebovali hasiče nejvíc za poslední roky

Mikulovští hasiči mají tento rok našlápnuto k rekordnímu počtu výjezdů za posledních pět let.

Zbrojnice požární stanice v Mikulově. Foto: Dana Smrčková
Na Mikulovsku letos potřebovali hasiče nejvíc za poslední roky

Požárníci z mikulovské zbrojnice zasahovali k 11. listopadu už ve 176 případech, to je ve srovnání s loňským rokem o čtyřicet jedna výjezdů víc. A tento rozdíl pravděpodobně do konce prosince ještě o něco naroste.

„Zvýšení počtu výjezdů osobně přičítám zintenzivnění rekreační činnosti v areálu pavlovského Yachtclubu,“ odhaduje velitel mikulovské požární stanice Emanuel Vašíček.

Podle vedených záznamů hasiči stále častěji pomáhají u dopravních nehod, zajišťují technickou pomoc, jako je třeba odstraňování překážek na komunikacích či čerpání vody ze sklepů, nebo zachraňují osoby a materiál z vodní hladiny. „Požáry v naší činnosti v současné době už nepřevažují,“ podotkl Vašíček.

Mikulovská požární stanice je jednou ze tří poboček Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje na Břeclavsku. Do jejího hasebního obvodu spadá celkem šestnáct obcí, tedy všechny obce Mikulovska vyjma Jevišovky a Drnholce.

„Zprávy o událostech přijímá a vyhodnocuje nejprve Krajské operační středisko v Brně, které na místa následně vysílá jednotky příslušných požárních stanic. Díky tomu vyjíždíme k minimálnímu počtu planých poplachů,“ pochvaluje si Vašíček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků