Hlavní obsah

Na koupi koncertního křídla pro hradeckou filharmonii přispěje město

Město investuje necelé dva miliony do nákupu nového koncertního klavíru pro Filharmonii Hradec Králové. Na koupi hudebního nástroje se město finančně spolupodílí s Královéhradeckým krajem. Do hradecké Filharmonie má být koncertní křídlo umístěno během léta.

Na koupi koncertního křídla pro hradeckou filharmonii přispěje město

„Filharmonie Hradec Králové dosahuje skutečně obdivuhodných výkonů, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Jedná se o jeden z nejvýraznějších uměleckých celků ve městě a je pro Hradec Králové stejně tak symbolický jako společnost Petrof zabývající se výrobou klavírů a pianin. Je proto zcela přirozené, že opět došlo k propojení těchto dvou městských symbolů za přispění města a kraje,“ uvedl primátor města Alexandr Hrabálek.

Nový hudební nástroj od společnosti Petrof vyjde na téměř 3,9 milionu korun, kdy polovinu zafinancuje město Hradec Králové a druhou polovinu Královéhradecký kraj. Hradecká Filharmonie vlastní v současné době klavír značky Petrof, který byl pořízen před třiceti lety a svými technickými parametry již nesplňuje současné požadavky interpretů a dirigentů.

„Toto poskytnutí dotace je zároveň jedním z prostředků naplňování deklarované podpory podnikatelů, kteří se potýkají s dopady způsobené nouzovým stavem, a to v rámci programu Antivirus,“ dodal primátor.

Nové koncertní křídlo má být do hradecké Filharmonie dovezeno během následujících letních měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků