Hlavní obsah
Ilustračnífoto Foto: Archiv Horská šlužba ČR

Na Klínovci se srazili dva lyžaři, mladá dívka utrpěla těžká zranění

Osmnáctiletá lyžařka se v neděli krátce po jedné hodině odpoledne srazila s jiným lyžařem na Dámské sjezdovce na vrchu Klínovec tak nešťastně, že utrpěla vážná poranění. Dívku s poraněním hrudníku, hlavy a pánve transportoval do nemocnice vrtulník.

Ilustračnífoto Foto: Archiv Horská šlužba ČR
Na Klínovci se srazili dva lyžaři, mladá dívka utrpěla těžká zranění

Druhý účastník nehody vyvázl zcela bez zranění. Incident naštěstí viděl člen horské služby, který náhodou projížděl kolem. „Ihned povolal další kolegy a začal s ošetřováním zraněné dívky. Lyžařka si nárazem a následným pádem způsobila vážná poranění hrudníku, pánve a hlavy. A to i přesto, že měla bezpečnostní přilbu,“ uvedl náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Vzhledem k závažnosti poranění povolali záchranáři sanitní vůz Zdravotní záchranné služby a vrtulník Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Ten však kvůli povětrnostním podmínkám nemohl odstartovat a tak na Klínovec letěl vrtulník LZS z Plzně. Než dorazil, umístili členové HS lyžařku do vakuové matrace, nasadili jí krční límec a odvezli je ke stanici Horské služby na vrcholu Klínovce. Vrtulník poté odvezl dívku k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni. Příčiny srážky a míru zavinění šetří policie.

„V těchto dnech je na zdejších sjezdovkách skutečně nabito a lyžaři by proto měli jezdit ohleduplně k ostatním. Především proto, že podklad je zledovatělý a na tratích převládá technický sníh. Následná zranění na takovém povrchu jsou pak často velmi vážná,“ varoval náčelník Güttner.

Srážku lyžařů hlásí i Šumpersko

K podobné události došlo v neděli před lednem i na sjezdovce v lyžařském areálu Přemyslov. Třiadvacetiletý muž z Pardubicka neúmyslně narazil do pětiletého chlapce. Ten při srážce utrpěl zlomeninu pažní kosti a klíčku.

„Muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až roční trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje Josef Bednařík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků