Hlavní obsah
Plakát na akci. Foto: Barbora Janečková

Na hradě Malenovice přivítají babí léto výrobou mastiček i nočními prohlídkami

Hrad Malenovice představí v sobotu 19. září novinku ve své programové nabídce. Akci s názvem Vítání babího léta připravili pracovníci Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně k poctě přírodních i lidských rozmanitostí.

Plakát na akci. Foto: Barbora Janečková
Na hradě Malenovice přivítají babí léto výrobou mastiček i nočními prohlídkami

Součástí programu budou rukodělné kurzy nebo noční prohlídky se vstupem na ojedinělou výstavu voskových figurín.

„Kromě běžných prohlídek hradu si mohou návštěvníci vyzkoušet vlastnoruční přípravu domácích bylinných mastí z přírodních ingrediencí v hájence před hradem,“ upozornila na oblíbené dílny lektorka Petra Hanáková. „Účastníci si odnesou vzorek masti a hlavně návod na její přípravu,“ dodala.

Kurzy začínají každou celou hodinu od 13 do 16 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je třeba si předem rezervovat místo na telefonním čísle 573 032 519. Materiál potřebný k výrobě masti je v ceně vstupenky za 35 Kč.

Přes den bude hrad otevřen veřejnosti v běžných víkendových hodinách od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

„V 18 hodin se ale jeho brány otevřou znovu v režimu oblíbených nočních prohlídek. Součástí volného pohybu po hradě bude také vstup na výstavu voskových figurín s názvem Zvláštní lidé,“ uvedla vedoucí provozního odboru muzea Milena Dvořáková.

Figuríny věrně zachycující podobu 25 skutečných osob s různými tělesnými anomáliemi vznikly podle dobových dokumentů v petrohradském antropologickém muzeu. Vstup na večerní prohlídku, která potrvá až do 22. hodiny, je 60 Kč. Pro děti od 6 do 15 let je vstupné snížené na 30 Kč a děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

V průběhu akce Vítání babího léta bude na nádvoří otevřena hradní čajovna. Připraven je i drobný prodej přírodních produktů a stánky s občerstvením.

Hrad Malenovice má i letos nakročeno k rekordní návštěvnosti, kterou se snaží podporovat i novými způsoby propagace. Druhé video dokumentující atmosféru na hradě při letních nočních prohlídkách najdou zájemci na www.facebook.com/hradmalenovice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků