Hlavní obsah
Loni mohli návštěvníci vidět ukázky molekulární kuchyně Foto: www.beskydskerekordy.cz

Na gastrofestivalu ve Frýdku-Místku se bude hodovat a bojovat o rekord v pití limonády

Den plný gastronomie, her, soutěží, rekordů a zábavy pro všechny generace se chystá na sobotu 19. srpna ve Frýdku-Místku.

Loni mohli návštěvníci vidět ukázky molekulární kuchyně Foto: www.beskydskerekordy.cz
Na gastrofestivalu ve Frýdku-Místku se bude hodovat a bojovat o rekord v pití limonády

Na tamním Zámeckém náměstí bude v rámci gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí okolo 60 stánků s jídlem a pitím, proběhne kuchařská i barmanská show, workshop k přípravě hmyzu do podoby zajímavé kulinářské speciality i vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší štrúdl. K tomu všemu se přidají hudební a taneční vystoupení i promítání filmu.

„Třešničkou na dortu bude IX. ročník Beskydských rekordů - pokus o zápis do České knihy rekordů. Půjde o štafetové pití limonády Koňakola. Po dvojicích se lidé pokusí vyprázdnit najednou kelímky s deci limonády. Ale pozor. Tak, že je vypijí z metrové dřevěné lišty bez dotyku rukou. Během devítihodinového limitu musíme dosáhnout rekordního objemu takto požitého nápoje,“ uvedla ředitelka pořádajícího Beskydského informačního centra Monika Konvičná.

Celý den se ve Frýdku-Místku ponese v duchu ochutnávek různých dobrot. Návštěvníci se budou moci podívat přímo pod ruce mistrům kuchařům. Děti najdou zábavu v zámecké zahradě, kde si zahrají na indiány či piráty a vyzkouší si život se Šmouly.  Za vše budou odměněny nejen hezkými zážitky.

Dospělí si pro změnu zasoutěží v pití piva. V celodenním programu se pak všichni příchozí mohou těšit na Davida Krause, Light & Love, ABBA Stars a spoustu další zábavy. Celým dnem bude provázet známý sportovní komentátor Vojtěch Bernatský.

Dojde i na vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší sladký i slaný štrúdl, což bude na odborné porotě. Dostane se ale i na ochutnávku pro veřejnost.

Program bude probíhat jak na Zámeckém náměstí ve Frýdku, tak na nádvoří zámku. Začne v sobotu v deset hodin dopoledne, potrvá do 22. hodiny a koná se za každého počasí. „Vstup je zdarma a jedinou podmínkou účasti je dobrá nálada,“ uzavírá ředitelka Beskydského informačního centra Konvičná.

Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků