Hlavní obsah
Orlickoústecká nemocnice uplatňuje nejmodernější léčebné postupy. Foto: Stanislava Dvořáková

Na chirurgickém oddělení Orlickoústecké nemocnice je bolest tabu

Zimní období občas hrozí nepříjemnými komplikacemi a nástrahami. Vítaná je pak každá pomoc, obzvlášť jedná-li se o léčení zaměřené na mírnění bolesti.

Orlickoústecká nemocnice uplatňuje nejmodernější léčebné postupy. Foto: Stanislava Dvořáková
Na chirurgickém oddělení Orlickoústecké nemocnice je bolest tabu

Prosinec, byť je měsícem pohody a radosti, s vrtkavými rozmary počasí, s kontrastními rozdíly ranních a denních teplot, s nebezpečně skrytým náledím, může přivodit bolest a obavy. Mnohdy tak jedno nečekané uklouznutí končí na lůžku v nemocnici.

Ze dne na den se tak všední i sváteční dny mění v smutek a útrapy. Nemusí však tomu tak být na traumatologii v Orlickoústecké nemocnici. Vedle nejmodernějšími způsoby provedeném ošetření zlomenin pohybového aparátu se tu nabízí skupinová péče kompletního zdravotnického personálu s použitím nejnovějších ošetřovatelských postupů.

Pacient po neodkladném příjmu končí na lůžku v příjemném prostředí v péči sestřiček schopných citového vcítění, kdy i každé pomyšlení na nějaké pohodlí, je splněno dříve, než je vysloveno. Samozřejmému vytváření pocitu domova přispívají i studentky VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí, které v rámci praxe jsou součástí zdravotnického týmu a pracují pod pedagogickým dozorem a vedením zkušených zdravotníků.

Jak snášet bolest těla nebo duše radí letáčky Péče o pacienta s bolestí položené na stolku lůžkové místnosti. Další letáček Rádce pacienta - prevence pádu je účinnou informací, jak se bezpečně chovat v každém prostředí.

S pomocí pozorných sestřiček připravených ztlumit bolest utišujícími prostředky, vlídným slovem i úsměvem, a poskytnutých informací se dá zapomenout na všechno zlé i přestat vnímat současnou bolest.

I samotný operační zákrok při léčení zlomenin končetin probíhá bez stresu nejmodernějšími metodami s užitím moderních implantátů a nových operačních postupů, které zajistí i vylepší poskytovanou péči. Jen krátké klidné uspání na operačním stole a šikovné ruce chirurgů vrátí do života pacienta opět štěstí. Po 3 až 4 dnech nutné doléčení na lůžku oddělení chirurgie pod lékařským dohledem končí. Oddělení zajišťující následnou (7 až 14denní) péči Orlickoústecká nemocnice nemá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků