Hlavní obsah
Foto: Jitka Doubravová

Na Back in the Fight 4 bude zápasit i Ladislav Erdélyi starší

Příbramský galavečer MMA GCF CHALLENGE: Back in the Fight 4 bude v několika ohledech vskutku mimořádný. Uskuteční se v pátek 27. března.

Foto: Jitka Doubravová
Na Back in the Fight 4 bude zápasit i Ladislav Erdélyi starší

Nejenže na něm bude k vidění neporažený šampion GCF Jiří „Denisa“ Procházka, nejenže na něm proběhne poprvé v našem městě titulový zápas, nejenže zde bude mít své zástupce i něžné pohlaví, které zastoupí za Příbram domácí Lucie Pudilová, nejenže zde ukončí kariéru Daniel Jerling, nejenže bude oslavou výročí 20 let od založení KBC Příbram, ale svůj zápas na něm bude mít i aktuální nejstarší zápasník v asociaci GCF Ladislav Erdélyi starší.

„Ano v tomto věku je to u nás skutečně ojedinělé, ale nejsem zcela sám. Musím zmínit Ivana Ivanku staršího, jenž udělal ve svých 47 letech skvělý poslední zápas v Liberci. Já zápasím, protože se mi chce a snažím se tím podpořit rozvoj tohoto velmi náročného sportu, který si zaslouží respekt, úctu a pochopení široké veřejnosti," vysvětlil Erdélyi.

Zápasník, jenž není jen zápasníkem, ale také zakladatelem MMA v Příbrami, spoluzakladatelem domácího KBC Příbram, který oslaví dvacetileté výročí od svého založení, trenérem a také spoluorganizátorem turnaje. Při přečtení všech těchto funkcí a s nimi souvisejících činností musí být každému jasné, že není zcela jednoduché vše skloubit tak, aby příprava k zápasu mohla probíhat, tak jak má.

„Trénuji každý den a to tak, jak mi dovolí věci v mém životě. V současné době trénuji dvoufázově. Pracuji jak na silově rychlostní přípravě, která se dá po úpravách trénovat i formou fit cross, tak i na vybrušování technik směrem k MMA. Vzhledem ke svému věku nemohu opomenout regeneraci. Tělo už není skutečně nejmladší,” uvedl bez dvou let padesátiletý Ladislav Erdélyi, který bude zápasit na stejném galavečeru jako jeho syn.

Erdélyi starší má na svém kontě zatím dva zápasy. Jeho poslední zápas, který se konal v Praze a proti němu stál v kleci o mnoho mladší a zkušenější Tomáš Peleška skončil remízou. I přes svůj věk si příbramský zápasník a trenér udržuje velmi vysokou fyzickou kondici, kterou dokumentuje postava, která mužům v jeho věku často skutečně neodpovídá.

„Co se týče udržování mé kondice, tak to není žádným tajemstvím, držím se základních věcí. Tvrdě na sobě makat," vypráví Ladislav Erdélyi. Stejně tak jako jeho většina kolegů a vlastně i svěřenců z domácího KBC Příbram, zažije i on mezinárodní zápas. Konkrétně pro něj půjde o mezinárodní premiéru. Jeho soupeřem bude slovenský Daniel Šimek. Vzhledem k věku slovenského bojovníka půjde rozhodně o souboj generací.

„Na svého soupeře se nijak zvlášť nepřipravuji. Vím o něm, že je tvrdý, mladý a chce vyhrát. Takže to bude boj. Nějakou taktiku mám, ale mně se na MMA líbí právě to, jak je to komplexní sport a nikdy nevíte, co a jak v něm dopadne," uzavřel Ladislav Erdélyi, který oslaví výročí klubu KBC Příbram stylově a to svým zápasem.

Jak jeho zápas dopadne, můžete vidět 27. března v příbramské sportovní hale.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků