Hlavní obsah
Hrdinové úspěšného představení, které se ve Slováckém divadle hraje už deset let. Foto: archiv Slovácké divadlo

Muzikál Donaha! oslaví ve Slováckém divadle už desáté narozeniny

Veleúspěšný muzikál Donaha!, který uvede Slovácké divadlo v Uherském Hradišti v úterý 31. března, uvádí soubor už neuvěřitelných deset let. Z muzikálu se stal doslova hit, který je i po více než 110 reprízách pořád vyprodán.

Hrdinové úspěšného představení, které se ve Slováckém divadle hraje už deset let. Foto: archiv Slovácké divadlo
Muzikál Donaha! oslaví ve Slováckém divadle už desáté narozeniny

„Slovácké divadlo se pustilo do nejnáročnějšího projektu v jeho historii,“ oznámil ředitel uherskohradišťské scény Igor Stránský, když soubor začal tento muzikál připravovat. Brzy poté se ukázalo, že nastudovat titul o šestici ocelářů, která se začne živit striptýzem, byla dobrá volba. Je to tak - 2. dubna uplyne už deset let od premiéry.

Dnes je uherskohradišťské Donaha! pojmem. Chlubí se jedinou muzikálovou Thálií v kraji, kterou vybojoval představitel hlavní role Tomáš Šulaj, získalo historicky první cenu České televize při příležitosti udílení Cen Alfréda Radoka, na svém kontě má i domácí ceny popularity a to s sebou nese i oblibu u diváků.

V hledišti jich zasedly desetitisíce a byly mezi nimi takové osobnosti jako režisér Jan Svěrák, herci Václav Kopta, Jan Přeučil, Veronika Žilková, Květa Fialová, hudebník Petr Malásek a další. Když představení navštívil současný ministr obrany Martin Stropnický, přitočil se k němu jeden z diváků a pronesl: „To je divadlo, co? To v Praze nemáte...“

A proč má představení Donaha! ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti pořád takový úspěch? „Potkalo se hned několik výjimečných ingrediencí. Silný text, výtečně připravený a talentovaný soubor a invenční režisér Radek Balaš,“ je přesvědčený ředitel divadla Igor Stránský.

„Donaha! se hrálo po celé republice od Liberce přes Pardubice, Jihlavu a další města. V Praze se chlubilo hvězdným obsazením, hlavní role vytvořili mimo jiné Filip Blažek, Jiřina Jirásková, Jana Hlaváčová a další. A dnes je naše Donaha! jediným, které je stále na programu, ostatní divadla je už z repertoáru stáhla,“ říká ředitel Stránský.

Vědomi si velkého úspěchu Donaha! oslovili hradišťští divadelníci režiséra Radka Balaše opět a deset let od premiéry muzikálu Donaha! začne ve Slováckém divadle vznikat jiný světoznámý muzikálový titul – Chicago. Premiéra proběhne na podzim.

„Po Rychlých šípech je Donaha! naším nejhranějším titulem v celé sedmdesátileté historii divadla. Vyprodaná je i repríza k desátým narozeninám,“ potvrzuje ředitel Stránský s tím, že v plánu je i květnová repríza. Ačkoliv se na ni vstupenky začaly prodávat teprve před několika dny, v pokladně je k dispozici poslední stovka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků