Hlavní obsah
Alice Bendová s dcerou Aličkou Foto: Lenka Žáčková

Muzeum LEGO slavilo 1000 úspěšných dnů od svého otevření

Přímo v centru Prahy najdete muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v České republice, ale i v Evropě. Na oslavu tisíce dnů od otevření přišla muzeu popřát celá řada známých osobností se svými dětmi.

Alice Bendová s dcerou Aličkou Foto: Lenka Žáčková
Muzeum LEGO slavilo 1000 úspěšných dnů od svého otevření

Děti byly v herně s nepřeberným množstvím dílků stavebnice evidentně spokojené a u rodičů nebyla přehlédnutelná jiskra v oku, která je vracela zpět do dětství. Dnes již byly úsměvné vzpomínky například Kamily Špráchalové, která s povzdechem pronesla: „Já pocházím z chudých poměrů a Lego jsem nikdy neměla.“ To Petr Vágner zavzpomínal na to, jak rodina měla tuzexové poukázky, za které pořídila malému Petrovi jedinou věc, a to nejžádanější a v obchodech nedostupnou stavebnici. Sám dnes svým dětem Lego dopřává a považuje je za dárky, které mají smysl a děti rozvíjí.

Oslava připadla na 4. prosince, a tak nebylo od věci, že dárky návštěvníkům naděloval Mikuláš, ale stavebnici získaly jen ty děti, které zarecitovaly básničku či zazpívaly písničku. Jedním z prvních vystupujících byl Vašík, syn herečky Alice Bendové, která prozradila, že jsou na Legu tak trochu závislí.

Mezi návštěvníky nechyběla například ani Gábina Partyšová se synem Kristiánem, Jan Antonín Duchoslav se syny Toníkem a Jeníkem, Tereza Mátlová s dcerkou Emilkou, Monika Marešová se svými kluky a řada dalších.

Muzeum se rozkládá na ploše 340 m², kde je k vidění 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega., ze kterých je sestaveno zhruba 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, magický svět Harryho Pottera, architekturu a mnoho dalších. U každého vystaveného modelu je vždy uveden rok výroby a počet kostiček, ze kterých byl model poskládán. V muzeu si můžete prohlédnout nejen nejstarší exponáty z roku 1958, ale také největší modely lega, které se skládají z více než 10 000 kostiček.

Na konci prohlídky čeká na děti hrací koutek. Zde si může každý stavebnici libovolně dlouho vyzkoušet a postavit si vše možné dle své fantazie. Specializací muzea je historie stavebnice LEGO, která se může pochlubit titulem hračka století. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků