Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Muž vyhrožoval spolucestujícím v autobusu, že je postřílí

V dramatické situaci se ocitli v úterý cestující pražské linky autobusu č. 124 v oblasti Jezerky. Mladý muž ve voze plném lidí začal vykřikovat, že je všechny postřílí. Řidič okamžitě zavolal městskou policii, která nakonec bránícího se mladíka přemohla.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Muž vyhrožoval spolucestujícím v autobusu, že je postřílí

Na místo, do stanice Na Jezerce v Nuselské ulici v Praze 4 dorazila motorizovaná hlídka během necelých dvou minut.  Řidič autobusu označil hlídce mladíka, který prý vyhrožoval cestujícím zastřelením.

Protože se nedalo vyloučit, že muž je skutečně ozbrojen, a autobus byl plný lidí, strážníci postupovali s krajní opatrností. Muž seděl u předních dveří, což zákrok strážníků trochu usnadnilo. Hlídka nejprve muže vyzvala, aby opustil autobus, mladík však neuposlechl a začal být agresivní. Muži zákona museli použít donucovací prostředky a potenciálního střelce vyvedli z autobusu.

Pro vyděšené cestující skončilo několikaminutové drama. Hlídka u muže provedla bezpečnostní prohlídku, při níž žádnou zbraň nenalezla. Mladík se strážníkům omlouval, přitom se přiznal, že trpní duševní poruchou. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu, která muže převezla na psychiatrickou kliniku.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků