Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Muž se ztratil v lese, pátraly po něm stovky policistů i armáda

Více než stovka policistů a vojáků hledala v úterý čtyřiašedesátiletého muže, jehož zmizení dopoledne nahlásila rodina. Předpokládalo se, že si muž vyšel na procházku do lesů v okolí Potštátu a Líbavé na Hranicku, a mohl se ztratit. Do akce byli nasazeni také psovodi a policejní vrtulník.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Muž se ztratil v lese, pátraly po něm stovky policistů i armáda

Naposledy byl muž spatřen v pondělí kolem poledne. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. "Do pátrací akce byl nasazen vrtulník Letecké služby Policie České republiky, více než stovka policistů se 7 psovody, vozidlo mobilního krizového a koordinačního centra a dobrovolníci z řad místních občanů. O pomoc byla požádána i armáda, která ihned na místo vyslala více než dvě stovky svých příslušníků a několik příslušníků Vojenské policie," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Při pátrací akci byla prohledána lokalita v okolí Potštátu a vojenský prostor Libavá. Pátrací akce byla nakonec úspěšná. "Za pomoci policejního vrtulníku se pohřešovaného muže podařilo krátce po půl třetí odpoledne vypátrat živého v katastrálním území Velká Střelná, poblíž Milovan," doplnila mluvčí.

Nalezený muž byl vrtulníkem přepraven do Potštátu, kde byl předán přivolaným zdravotníkům k ošetření, neboť byl podchlazen. V lese zabloudil a ztratil orientaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků