Hlavní obsah
Prvoligový šprtcový tým BHC AB STAIN Most Foto: BHC Most

Mostečtí stolní hokejisté poprvé v horních patrech prvoligové tabulky

Dlouholetá práce s mládeží a sázka především na vlastní odchovance se mosteckému Billiard-hockey clubu po letech začíná vracet i v nejvyšší soutěži dospělých.

Prvoligový šprtcový tým BHC AB STAIN Most Foto: BHC Most
Mostečtí stolní hokejisté poprvé v horních patrech prvoligové tabulky

V domácím prostředí na 18. ZŠ Most zakončili mostečtí prvoligovou sezónu, při jejímž hodnocení mají poprvé vyrovnanou bilanci výher a proher, výrazně aktivní skóre a konečné páté místo.

S výjimkou chvostu tabulky bylo před posledním kolem zaděláno na pořádné drama. O titul na dálku soupeřila WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic s ostravskými Šprtmejkry. Štěstí stálo na straně Jihočechů, kteří vybojovali již desátý titul.

Ve vyrovnaném středu tabulky hrálo šest týmů o ligový bronz. A poprvé v historii se do medailových počtů a bojů zapojil aktivně i BHC AB STAIN Most. Kromě dvou vlastních vítězství k případné cestě za medailí ovšem potřeboval i souhru ostatních výsledků. Naopak při dvou porážkách mohl padnout až na deváté místo.

Utkání proti Boskovicím zvládli Mostečtí na jedničku a zvítězili 10:8. Zápas proti Stochovu-Pečkám se hrál jako na houpačce. Po hrůzostrašném úvodu (1:6) se motivovaní mostečtí hráči vrátili skvěle do hry (8:7). Soupeř, který v té době už jen dohrával sezónu, měl ale lepší nervy v závěrečné směně a zvítězil 11:9.

Společně s dalšími výsledky posledního kola tak patří v účtování ligové sezóny BHC AB STAIN Most pěkné páté místo. Z bronzových dostihů vyšel nejlépe a nejšťastněji celek SHL SDS Exmost Brno.

V české skupině 2. ligy billiard-hockeye šprtce se hrálo závěrečné kolo ve Stochově a silné trio usilovalo o dvě místa v celostátním Druholigovém poháru. Černý Petr nakonec zůstal hráčům Litvínova, kterým chyběl na postupující dvojici Old Friends Most a TJ Sokol Stochov-Honice jediný bod. Vítězem základní části české skupiny 3. ligy družstev je BHC 15. ZŠ Most.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků