Hlavní obsah
Ostrava 28.8.2017 MSK podporuje sportovní aktivity. Handicapovaný sportovec roku 2016 MSK Markéta Sidková - lukostřelba. Foto: Josef Zajíc

Moravskoslezský kraj podporuje sportovní aktivity v regionu. Letos vypsal dva nové dotační tituly

Moravskoslezský kraj letos poprvé vyhlásil dva nové dotační programy zacílené na sportovní aktivity v regionu. První z nich podpoří významné sportovní akce a sportovní reprezentaci na mezinárodní úrovni, druhý pomůže vrcholovému sportu.

Ostrava 28.8.2017 MSK podporuje sportovní aktivity. Handicapovaný sportovec roku 2016 MSK Markéta Sidková - lukostřelba. Foto: Josef Zajíc
Moravskoslezský kraj podporuje sportovní aktivity v regionu. Letos vypsal dva nové dotační tituly

Zachován zůstal také každoroční dotační titul Podpora sportu. Zájemci tak díky krajským dotacím mohli čerpat částku 61,5 miliónu korun.

„Sportovní aktivity v našem regionu podporujeme koncepčně. Chceme, aby zasahovaly do všech oblastí a všech věkových kategorií. Finanční pomoc je proto určena vrcholovým sportovcům, ke zlepšení podmínek sportování dětí a mládeže, vyžití seniorů či handicapovaných. Týká se také účasti našich sportovců na různých sportovních akcích, ať už tuzemských či zahraničních, které šíří dobré jméno našeho regionu, ve kterém ostatně vyrostla řada významných sportovců,” řekl Stanislav Folwarczny, námětek hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství.

Kromě tří dotačních titulů je dalších 38 miliónů korun z krajského rozpočtu určeno na podporu významných sportovních akcí na území Moravskoslezského kraje (MSK) - například na v kraji organizované Mistrovství Evropy v krasobruslení, atletický mítink Zlatá tretra, utkání v Davis Cupu a Fed Cupu nebo přípravu Kontinentálního poháru v atletice v roce 2018 - a podporu talentované mládeže.

MSK podporuje také talentované sportovce - například CISO - Centrum individuálních sportů Ostrava, sportovní akademie mládeže, projekt Bezpečné branky a podobně. Ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje každoročně vyhodnocuje a oceňuje nejlepší sportovce, sportovní družstva, trenéry a cvičitele MSK za vynikající sportovní výkony a výchovu sportovců.

Částka 1,7 miliónu korun podpořila také olympijskou výpravu 330 mladých sportovců a trenérů, kteří reprezentovali MSK na Hrách VIII. Letní olympiády dětí a mládeže ČR v Jihomoravském kraji, kde vybojovali 16 zlatých, 10 stříbrných a 22 bronzových medailí.

„V současné době startuje příprava aktualizace krajského koncepčního dokumentu Program podpory sportu a pohybových aktivit občanů Moravskoslezského kraje z roku 2012. Dokument konkretizuje cíle, opatření, možnosti podpory a dostupné finanční zdroje, které umožňují využití potenciálu sportu ve prospěch kraje a kvality života lidí. Při jeho aktualizaci se zaměříme na to, aby krajské finanční prostředky plynuly skutečně tam, kde jsou nejvíce potřeba, s maximální možnou mírou objektivity a transparentnosti,” dodal Stanislav Folwarczny.

V rámci dotačního programu Podpora sportu v MSK pro rok 2017 (alokovaná částka 29,25 miliónu korun) předložilo žádost 385 zájemců. Podpořeno bylo 152 žádostí za 29,25 miliónu korun.

Do dalšího programu Podpora vrcholového sportu v MSK pro rok 2017 (alokovaná částka 27 miliónů korun) se přihlásilo 40 zájemců. Kraj podpořil celkem 37 žádostí ve výši 25,123 miliónu korun.

V Programu významných sportovních akcí v Moravskoslezském kraji a sportovní reprezentace Moravskoslezského kraje na mezinárodní úrovni v roce 2017 je alokovaná částka ve výši 5 miliónů korun. Program právě probíhá a hodnotí se předložené projekty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků