Hlavní obsah
Karolína Koblenová Foto: archiv K. Koblenové

Modelka a výtvarnice Karolína Koblenová si do života dobře našlápla

Karolína Koblenová pochází ze Stříbra, narodila se rok před sametovou revolucí a je to velmi tvůrčí osobnost. Její jméno je známé ve světě modelingu, grafiky, fotografie, malování.

Karolína Koblenová Foto: archiv K. Koblenové
Modelka a výtvarnice Karolína Koblenová si do života dobře našlápla

Představíte se čtenářům?

Vyrůstala jsem se svými rodiči a prarodiči ve Stříbře. Maminka dělá keramiku a táta je nyní ředitelem školy. Já jsem ale v průběhu studia na vysoké škole (Učitelství výtvarné výchovy a Malba na FUD) „zdrhla“ ze Stříbra a dala přednost větším městům, Plzni a potom Praze. Žiji tady se svým homme fatale, je to filmař David Denerog Novotný. Mám dvě zaměstnání, obě se točí kolem fotografie. Jsem profesionální modelkou, jezdím na zakázky po republice i do zahraničí a zároveň pracuji jako grafická a administrativní síla ve PhotoArt magazine. Moje další, a vlastně původní zaměření, je aktivní tvorba fotografie a malování. Ale to je spíše záliba.

Vaše stránky zachycují stovky vašich proměn, vyžíváte se v převlecích?

Ano, ráda se měním a experimentuji se vzhledem. Souvisí to s prací modelky i s mou vášnivou láskou k módě, líčení, stylu a všemu výtvarnému. Svůj makeup dělám v naprosté většině sama, stejně tak i ráda a často vytvářím a sestavuji kostýmy. Vzhled doplňuji parukami, kterých vlastním už docela solidní hromadu. Hlavu si holím, abych byla naprosto univerzální – mým vzorem jsou vlastně panny z výkladu. Obrovskými proměnami vizáže procházím také díky spolupráci s předním českým filmovým maskérem Jakubem Zombí Gründlerem, který ze mě vytváří mimozemské a jiné bytosti. Nebo díky filmům, kde si občas zahraji, tam mě ale zpravidla vždy spíše zoškliví, což mě také baví.

Jakým způsobem jste se dostala k takové práci?

Hrála v tom roli náhoda a také tajný a velký sen. A také dřina a trocha odvahy. Prosadila jsem se díky Chebské galerii G4 a jejich workshopu KontAkt Foto a fotografu Vladimíru Židlickému.

Nepotkáváte se v oboru se závistí

Pokud mi nějaká modelka skutečně závidí například fotogeničnost, pak je dost možné, že já jí zase závidím třeba dlouhé nohy. Nikdy se mi s tím žádná nesvěřila, mám tu čest pracovat většinou s příjemnými a krásnými slečnami a ženami.

Jak vás vidí přátelé ze Stříbra?

Moji přátelé ze školních let se docela rozprchli, ale s několika se stýkám a moc ráda, posílám tímto pozdrav i do Černošína! A jak mě vidí? Tak určitě trochu jako exota, kterým jsem byla vždycky. To se nezměnilo. Ale zábavného exota, doufám.

Co je vaším největším koníčkem?

Je to fotografování, grafika, modelkování, móda a makeup. Takže vlastně to, co dělám pořád.

A stíháte i něco jiného?

Dříve jsem milovala četbu, ale dnes na ni nemám vůbec čas. Ráda si ale beru knihu alespoň na cesty, abych ty dlouhé hodiny nějak zabila. Ráda se dívám na filmy, jsem především horrorový fanoušek, a na seriály. Také chodím ráda do posilovny a hraji lasergame, občas si střihnu nějakou počítačovou hru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků