Hlavní obsah
Foto: Eva Boráňová

Moc myšlenky, brněnská verze australsko-amerického filmu Tajemství, bude promítnuta v Lucerně

Premiéra filmu Moc myšlenky proběhla 18. února, nyní se film dostává i do brněnského kina Lucerna, kde bude promítán 5. dubna ve 20:30 hodin.

Foto: Eva Boráňová
Moc myšlenky, brněnská verze australsko-amerického filmu Tajemství, bude promítnuta v Lucerně

Film Tajemství byl natočen už před deseti lety. Za tu dobu jej viděly miliony diváků, dočkal se velkého množství pozitivních ohlasů, ale nevyhnul se ani kritice. Na českého diváka může americká produkce působit příliš kýčovitě, strojeně a přehnaně. To byl jeden z důvodů, proč vznikla vize přenést podobné téma do českého prostředí.

Nápad se zrodil v hlavě brněnského kameramana a režiséra Jaromíra Kučery. Sestavil seznam úspěšných lidí, kteří při své cestě na vrchol museli překonávat řadu překážek, ale nepolevili. Společně s partou mladých kameramanů ve věku od 9 do 16 let natočil medailonky úspěšných osobností, slovem je propojil moderátor Evropy 2 Ondřej Urban a "psychologickou teorii" z nich extrahovala poradkyně pro pozitivní myšlení Markéta Tichá.

Ve filmu poznáme ve zkratce životní osudy osobností ze světa podnikání, sportu i kultury. Přestože pocházejí z odlišného prostředí, najdeme v jejich vyprávěních něco společného. Na začátku všech příběhů byla silná touha dosáhnout vytčeného cíle, která je neopustila, ani když se na cestě objevovaly překážky a komplikace. U všech byl důležitý první krok, aktivita uvádějící do života původní myšlenku.

V ČSFD je Moc myšlenky označena jako dokumentární film, mnohem více však působí jako motivační. Osudy lidí, kteří na rozdíl od aktérů Tajemství žijí kolem nás, působí reálněji. Přispělo k tomu zejména pro Brňáky i to, že se většina ilustračních záběrů a rozhovorů s osobnostmi natáčela v Brně, převážně ve Starém Lískovci. Divák tak získá dojem, že se s představiteli vlastně zná, když chodí po stejných ulicích, jejich osudy jsou pro něj uvěřitelnější.

Moc myšlenky je prostě o síle myšlenky, o jejím využití v běžném životě, ve kterém nejde jen o to, co se ve vašem životě děje, ale i o to, jak na danou situaci zareagujeme. Přijďte se o tom přesvědčit osobně 5. dubna ve 20:30 do brněnského kina Lucerna. Po filmu následuje beseda s osobnostmi a tvůrci filmu.

Poslední vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách filmu: www.mocmyslenky.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků