Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Mnohonásobně trestaný násilník napadl a zranil řidiče, skončil ve vazební věznici

Kvůli údajně nesprávnému parkování napadl a zranil šestadvacetiletý čtrnáctkrát soudně trestaný muž ve čtvrtek 10. ledna večer ve Zlíně stejně starého řidiče osobního vozidla z Napajedel.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Mnohonásobně trestaný násilník napadl a zranil řidiče, skončil ve vazební věznici

„Zraněného muže odvezla záchranka do nemocnice, recidivista skončil v policejní cele. Komisařka kriminální policie obvinila útočníka ze Zlínska ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a trestného činu výtržnictví. Obviněný skončil ve vazbě,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Šestadvacetiletý muž z Napajedel přijel ve čtvrtek minulý týden po dvacáté hodině do Zlína za kamarády. Zastavil podél chodníku u pravého okraje silnice a zapnul výstražná světla, protože schůzka měla trvat pouze pár minut. Stání na silnici však rozlítilo cizího muže stejného věku.

„Upozornil řidiče, aby si přeparkoval, jinak zavolá na policii. Řidič s kamarády jeho výtce nevěnovali pozornost. To zřejmě recidivistu rozlítilo a řidiče udeřil do tváře. Mladík upadl na záda, agresor ho znovu několikrát udeřil a kopl. Muž ležící na zemi se už nebránil a jeho kamarádi zavolali záchranáře i policii. Útočník z místa odešel,“ popsala incident policejní mluvčí.

Záchranáři muže převezli do nemocnice. Policisté agresora vzápětí zadrželi a převezli do policejní cely. Test na přítomnost drog byl u něj negativní, test na požití alkoholu ukázal hodnotu vyšší než jedna promile.

„Z policejní cely putoval recidivista po rozhodnutí soudce opět do vazební věznice. Poprvé byl odsouzený k pobytu ve věznici už ve svých patnácti letech. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na tři až deset let,“ dodala Monika Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků