Hlavní obsah
Jedním z promítaných filmů bude krátkometrážní film "Bába" režisérky Zuzany Špidlové. Foto: produkce filmu Bába

Mnichovo Hradiště ožije festivalem s filmy o stáří

V pátek a sobotu 7. a 8. října se v kině v Mnichově Hradišti uskuteční filmový festival Moudrost stáří na plátně. Kromě promítání filmů s tematikou stáří je připraven bohatý doprovodný program, díky kterému si přijdou na své i děti a studenti. V rámci slavnostního zahájení vystoupí herec Václav Knop.

Jedním z promítaných filmů bude krátkometrážní film "Bába" režisérky Zuzany Špidlové. Foto: produkce filmu Bába
Mnichovo Hradiště ožije festivalem s filmy o stáří

Filmový festival o stáří se rozhodlo uspořádat Občanské sdružení Spokojený domov, které poskytuje sociální služby v domácnostech seniorů a zdravotně postižených na Mladoboleslavsku a v Českém ráji.

Projekce začnou již v pátek 7. října dopoledne, kdy je připraveno promítání pro žáky devátých tříd základních škol a studenty středních škol.

Odpoledne od 14 hodin čeká diváky film Kristián. Oldřich Nový se tak opět stane hvězdou filmového plátna a přiláká určitě nejen starší generaci.

V 17 hodin pak proběhne slavnostní zahájení festivalu, kde se diváci mohou těšit mimo jiné na krátký film z dílny Občanského sdružení Spokojený domov, ve kterém se uživatel pečovatelské služby, čtyřiaosmdesátiletý Miroslav Frydrych, představí ve dvojroli. Jako vzácný host pak vystoupí herec Václav Knop.

Od 19 hodin je na programu film Mama Gógó, poté následuje večírek v kinokavárně.

Sobotní program je následující:

10.00 Cesta do pravěku

14.00 Bába

15.00 Obrazy starého světa

17.00 Sedmé nebe

19.00 Než si pro nás přijde

Díky spolupráci s barrandovskými ateliéry se celou sobotu budete moci na festivalu setkat s třiceti živými filmovými postavami v kostýmech. Těšit se můžete například na Boženu Němcovou, Švejka s paní Müllerovou, Karla Hynka Máchu nebo Tři mušketýry. V 11.30 a ve 13.00 proběhne v dětském koutku komentovaná výstava kostýmů z českých pohádek.

Před kinem bude připraven program pro děti (skákací hrad, výtvarná dílna, malování na obličeje) a během večerních projekcí bude zajištěno hlídání dětí v dětském koutku s doprovodným programem.

Festival se uskuteční v rámci Týdne sociálních služeb. Výtěžek z akce bude zdvojnásoben Nadací Divoké husy a použit na podporu sociálních služeb poskytovaných Občanským sdružením Spokojený domov.

Kompletní program festivalu lze nalézt na adrese http://www.spokojeny-domov.cz/festival.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků