Hlavní obsah
Roman Horák v útoku Foto: Roman Smetka

Mladý sparťan se v mezinárodní fotbalové konkurenci neztratil

Skončil již pátý ročník fotbalového programu Fotbalem k přátelství. V letošním roce se konal v Petrohradě a svedl dohromady mladé fotbalisty ve věku do 12 let ze 64 zemí. Česká republika opět byla u toho. Roman Horák, záložník pražské Sparty, dovedl svůj tým k celkovému prvenství.

Roman Horák v útoku Foto: Roman Smetka
Mladý sparťan se v mezinárodní fotbalové konkurenci neztratil

Již v dubnu byli hráči z jednotlivých zemí rozlosováni do týmů. Roman Horák ze Sparty měl podle losu nastoupit za oranžový tým. Po příjezdu do Petrohradu 26. června všech osm týmů začalo intenzivně trénovat. Na programu byly dva tréninky denně. 

30. června pak Alexandr Keržakov svým losem rozhodl o nasazení jednotlivých týmů. Hrálo se dvakrát 8 minut s pěti hráči v poli a Roman Horák od začátku potvrzoval své kvality. Trenér oranžového týmu mu svěřil kapitánskou pásku a Roman se vůdčí role zhostil se ctí. Nejen, že dovedl tým až na vrchol, ale dvěma brankami a jednou nahrávkou pomohl rozhodnout finále v poměru 4:3.

Na závěrečném fotbalovém fóru převzal cenu za nejlepšího nahrávače celého turnaje. Během ceremoniálu se mohl potkat třeba s Ivánem Zamoránem, bývalým Chilským reprezentantem, který nastupoval i za Real Madrid, nebo Inter Milán.

Po závěrečném ceremoniálu fotbalového fóra se všichni mladí fotbalisté spolu s mladými novináři odebrali na stadion, kde svá domácí utkání hraje Zenit Petrohrad, aby viděli finálové utkání Poháru Konfederací mezi reprezentacemi Německa a Chile. 

Oslava fotbalu se protáhla až k půlnoci, ale kluci odjeli zpět do hotelu plní zážitků a s jasným cílem, za pár let se třeba v takovém finále opět potkat s kamarády, které potkali během turnaje Fotbalem k přátelství. Jen tentokrát na hřišti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků