Hlavní obsah
V hlavní roli se představí devatenáctiletý Vlastimil Barák Foto: Jan Myšák

Mladí z Dětské televize začali natáčet film. Už třetí

V pondělí 26. listopadu padla první klapka nového krátkometrážního filmu z dílny Dětské televize Liberec. Snímek ponese název Vobrázky z vajglů a bude se věnovat problematice masmédií. Zahrají si v něm i herci z libereckého divadla F. X. Šaldy.

V hlavní roli se představí devatenáctiletý Vlastimil Barák Foto: Jan Myšák
Mladí z Dětské televize začali natáčet film. Už třetí

Režisérem snímku je sedmnáctiletý Adam Steinbauer. Film vzniká podle povídky Sebastiana Tallera. “Příběh jsme zasadili do města, které bylo odkoupeno reklamní agenturou. Ta na jeho obyvatelích testuje manipulační techniky,“ popisuje film Taller. „Film by měl upozornit na silnou moc masmédií.“

V hlavní roli se představí devatenáctiletý Vlastimil Barák. Ve snímku se objeví i herci libereckého Šaldova divadla Martin Polách a Tomáš Dianiška. Film se bude natáčet do půlky prosince, poté půjde do střižny, premiéra je plánovaná na začátek jara.

„Už několik let hraju amatérsky divadlo, zahrál jsem si už i v jednom filmu. Teď se poprvé postavím na druhou stranu. Beru to jako velkou výzvu,“ svěřil se se svými dojmy režisér Adam Steinbauer.

Snímek Vobrázky z vajglů není prvním počinem liberecké Dětské televize. V roce 2008 natočil tehdy devatenáctiletý Zdeněk Chaloupka snímek Deset, který se zabýval šikanou. V roce 2012 ho následoval Jakub Horáček se svým filmem Nepolíbený. Ten pojednával o problematice dětské kriminality.

Dětská televize Liberec se kromě krátkých filmů věnuje i natáčení zpráv, reportáží, dokumentů či videoklipů. Své členy, kterým je mezi dvanácti a šestadvaceti, zároveň vzdělává v oblasti mediální výchovy. Založena byla v roce 2003, v letošním školním roce oslaví desáté narozeniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků