Hlavní obsah
"Zlatí" golfisté z Velkých Karlovic - Matěj Bača a Hana Šťastná. Foto: archiv Golf clubu Horal

Mladí golfisté z Velkých Karlovic vybojovali dvě zlaté medaile

Mladí golfisté z Golf clubu Horal Velké Karlovice dosáhli historického úspěchu. Z letošní Moravské túry mládeže Morava Cup, což je nejvyšší golfová soutěž pro děti a mládež na Moravě, si odnesli dvě zlaté medaile.

"Zlatí" golfisté z Velkých Karlovic - Matěj Bača a Hana Šťastná. Foto: archiv Golf clubu Horal
Mladí golfisté z Velkých Karlovic vybojovali dvě zlaté medaile

„Máme velkou radost. Letošního ročníku se účastnilo 190 dětí ze všech golfových klubů na Moravě, což je velmi silná konkurence Získali jsme dvě první a jedno třetí místo a výborně si vedli i ostatní naši hráči, kteří se ve svých věkových kategoriích vždy umístili sice ne na „medailových“, ale vždy předních pozicích. Tímto velkým a pro nás historickým úspěchem jsme se zapsali mezi kluby s nejlepší golfovou mládeží na Moravě,“ uvedl prezident klubu Leo Bača.

Moravská túra mládeže obnášela 16 turnajů, které se od dubna do konce srpna konaly na golfových hřištích po celé Moravě. Soutěž je určena pro děti a mládež od 5 do 20 let, hraje se v sedmi věkových kategoriích. Hráčům z karlovického klubu se podařilo vyhrát dvě z nich.

Devítiletý Matěj Bača vyhrál kategorii GH 8 – 12 let. V rámci Morava Cupu neměl mezi svými vrstevníky takřka konkurenci - odehrál celkem 14 turnajů, přičemž 13 vyhrál a v jediném turnaji, kde nezvítězil, obsadil druhé místo. Patnáctiletá Hana Šťastná vyhrála kategorii IJ 14 – 16 let a třetí místo obsadil Peter Stančík.

Celý tým tvořili Anika Bolčíková, Matěj Bača, Hana Šťastná, Lukáš Korytář, Sára Struhařová, Jakub Čechák, Peter Stančík, Kryštof Kubčík a Sabina Popelková.

Golf club Horal, jehož domovským působištěm je devítijamkové hřiště ve Velkých Karlovicích, má 14 registrovaných mládežnických hráčů. Většinou jde o děti z Velkých Karlovic a blízkého okolí, dojíždí sem ale i školáci ze Vsetína či ze slovenské Turzovky. Jejich výchově se věnuje golfový instruktor Leo Bača mladší.

Další talenty golfový klub vyhledává mj. i prostřednictvím doprovodných akcí, zejména Dětské golfové akademie, kdy každou sobotu nabízí golfové lekce začátečníkům z řad školáků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků