Hlavní obsah
Foto: Zlaté jablko

Mladí designeři ukazují ve Zlatém jablku, že recyklace (ne)omezuje

Přehlídka moderního designu Zlin Design Week – to je o důvod víc, proč mezi 19. a 29. dubnem zavítat do Zlatého jablka. V těchto dnech zde jsou k vidění výtvory designérů představující výrobky, které vznikly díky recyklovaným materiálům. Součástí výstavy je i relaxační zóna pro sledování designových kousků.

Foto: Zlaté jablko
Mladí designeři ukazují ve Zlatém jablku, že recyklace (ne)omezuje

Zlin Design Week, projekt, za kterým stojí studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se koná ve druhé polovině dubna již potřetí. Do Zlína přináší ukázky současného designu, jeho trendy, tvorbu firem a designérů z Česka i ze zahraničí.

Tématem letošního ročníku je „Omezení“. Expozice v prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko pak nabídne pohled na to, zda recyklace (ne)omezuje designéry při jejich tvůrčí práci. Vystaveny zde budou produkty, které vznikly díky recyklovaným materiálům.

„Recyklace je moderním nástrojem dnešní společnosti, často je ale vnímaná jako omezující faktor při tvorbě. Prezentace ve Zlatém jablku chce naopak dokázat, že tomu tak není. Výrobky vzniklé recyklací jsou funkční a zároveň i estetické,“ vysvětlil ředitel obchodního centra Jiří Kratochvíl.

Exponáty jsou zavěšeny v prostoru prodejní galerie a bude tak možné prohlédnout si je z různých míst a úhlů. V pasáži v přízemí bude vytvořena relaxační zóna, ze které bude také možné výrobky nerušeně a pohodlně sledovat. Výstava má i vzdělávací charakter. Příchozí se mohou dozvědět, jak vypadá tzv. recyklát, z něhož výsledné produkty vznikají.

Nahlédnout do světa současného českého designu mohou návštěvníci Zlatého jablka od 19. do 29. dubna po celou otevírací dobu obchodního centra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků