Hlavní obsah
Loňský ročník Foto: Pavel Čempěl

Mládež, děti, senioři i celé rodiny poběží ulicemi Bohumína

Již po sedmnácté se na běžeckou trať na bohumínském náměstí postaví děti, mládež, celé rodiny i starší lidé. Ve středu 8. května totiž ve městě vypukne největší sportovní svátek - Běh ulicemi města.

Loňský ročník Foto: Pavel Čempěl
Mládež, děti, senioři i celé rodiny poběží ulicemi Bohumína

Závod je rozdělen do dvaceti soutěžních kategorií podle věku a pohlaví. Běžci absolvují okruhy kolem náměstí T. G. Masaryka. Sportovní akce začíná v 10 hodin během nejmenších dětí s rodiči. Následují předškoláci, školáci, dospělí a v 11.45 štafety bohumínských škol na 4 x 280 metrů. V pravé poledne je v plánu vyhlášení výsledků. Závodníci se mohou těšit na finanční odměny, originální trička a keramické medaile.

"Ve středu by mělo být polojasno s teplotou okolo 22 stupňů, což je pro tento typ závodu zcela optimální. Všichni se už na závod velmi těšíme, přípravy vrcholí. Běžci se mohou do závodu přihlásit i v den konání přímo na místě u registračního stánku," uvedl předseda pořádajícího Atletického klubu Bohumín Zdeněk Veselý. 

Největší sportovní soutěž vznikla ve městě v roce 1997 a tradičně se koná v Den osvobození. Každoročně se jí průměrně účastní pětistovka malých i velkých sportovců. Rekord v účasti padl v roce 2006, kdy se na start postavilo 576 běžců.

"Pro děti jsme po zkušenostech z loňska připravili jako doprovodný program různé atletické disciplíny – skok do dálky, překážkový běh nebo hod míčem. Kromě toho budou nejmenší moci dovádět také na skákacím hradu," doplnil Zdeněk Veselý.

Více než dvouhodinový sportovní přenos nabídne v přímém přenosu také zdejší městská televize. Štáb Televizního informačního kanálu Bohumín se z náměstí přihlásí živě v 9.50 hodin. Přímý přenos závodu přináší televize do svého vysílání už třináct let.

Běhu ulicemi města bude předcházet v 9.30 hodin pietní akt. V jeho průběhu položí zástupci politických stran, radnice, škol i společenských organizací květiny k pamětní desce na budově zdejší radnice. Letos si tak lidé připomenou 68. výročí od konce druhé světové války.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků