Hlavní obsah
Pozvánka na výstavu Schwabinger 7 Foto: Nina Hedwic

Mladá mnichovská malba se představí v pražské Nové galerii

Pod záštitou Českého centra v Mnichově a Kulturního oddělení Německého velvyslanectví v Praze se zformovala další z řady skvělých výstav v Nové galerii. Pod názvem Schwabinger 7 se zde od 11. srpna setká sedm mladých malířů, žijících a studujících na Akademii v Mnichově.

Pozvánka na výstavu Schwabinger 7 Foto: Nina Hedwic
Mladá mnichovská malba se představí v pražské Nové galerii

Všichni se vzájemně znají a nepojí je pouze přátelství a stejné působiště. K sobě je váže také jedno výtvarné medium – malba. Také náměty obrazů se vzájemně prolínají a doplňují.

Každý z nich se svým způsobem vyrovnává s vlastními zkušenostmi, sledují každodenní události a vybírají si z nich různé střípky a příběhy. Všechna díla se vzájemně proplétají skrze figuru, krajinu či sebereflexi. Cizí jim není ani jistá dávka expresivity. Samotný název výstavy  pak vychází z názvu klubu v mnichovské čtvrti Schwabing, kde sídlí také akademie.

Na výstavě se návštěvníci budou moci seznámit s díly těchto autorů: Jan Rybníček, Judith Grassl, Josef Köstlbacher, YoungJun Lee, Lina Augustin, Andreas Lech, Sri Maryanto.

„V instalaci se mimo jine potkávají velké třímetrové malby, subtilnější koláže nebo drobné práce na papíře. U většiny malířů je jedním z hlavních motivů jejich práce sebereflexe a "vyprávění" osobních příběhů malířskou formou,” uvedl kurátor výstavy a jeden z vystavujících autorů Jan Rybníček.

Vernisáž výstavy v Nové galerii v Balbínově ulici 26 (Praha 2) se uskuteční ve čtvrtek 11. srpna od 19 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků