Hlavní obsah
Foto: archiv hotel Zámeček

Mikulovské vinné trhy přijímají přihlášky vín 

Již po osmé se budou 21. května konat Mikulovské vinné trhy. Kdo, respektive jaké víno, se stane šampionem výstavy a obdrží prezidentský diplom podepsaný vlastnoručně Milošem Zemanem? O tom bude rozhodovat odborná komise.

Foto: archiv hotel Zámeček
Mikulovské vinné trhy přijímají přihlášky vín 

Všichni vinaři, kteří se chtějí utkat o prestižní tituly, mohou svá vína přihlašovat už od 15. března. Více informací najdou na webových stránkách pořadatele – hotelu Zámeček – www.zamecekmikulov.cz a své přihlášky mohou zasílat na recepce@zamecekmikulov.cz

V roce 2013 získalo Prezidentský diplom vinařství Garčic z Pavlova, v roce 2014 Vinařství Dufek ze Svatobořic-Mistřína a v loňském roce putoval prestižní pohár a ocenění do Valtic do Vinařství Kopeček. „Sám jsem zvědavý, kdo získá letošní titul,“ řekl prezident Mikulovských vinných trhů Josef Ševčík. 

A zároveň prozradil několik novinek, které pro letošní ročník chystá. V hlavním programu po slavnostním svěcení vín mikulovským proboštem Pavlem Pacnerem a předání pohárů zpěvákem Jožkou Šmukařem vystoupí oblíbený Hradišťan s Jiřím Pavlicou. V sobotu odpoledne proběhne také tradiční Mistrovství ČR natažení koštýře vína ze sudu na čas a Mezinárodní přehlídka vynikajících kotlíkových polévek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků